قرآن تجسم کمالات الهی است

نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان انس با قرآن را موجب نابودی جهل و فساد عنوان کرد و گفت: این کتاب آسمانی تجسم کمالات الهی است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از سنندج، حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی امروز (18اسفند) در همایش بزرگ تجلیل از فعالان قرآن و مسجد استان در سنندج از پیامبر(ص) به عنوان قرآن مجسم یاد کرد و گفت: هر کسی که بتواند به قرآن نزدیک شود و با این کتاب آسمانی انس بگیرد به پیامبر گرامی اسلام(ص) نزدیک شده است.


وی قرآن را تجسم کمالات الهی عنوان کرد و افزود: این کتاب الهی بهترین ابزار برای قرب الهی است و انسان با توسل به قرآن بسیاری از جهات از ملائک و فرشتگان برتر باشد.


نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه انس با قرآن بر دانش و کمالات انسانی می افزاید، اظهار داشت: قرآن منشا اموری است که بشر هرگز قادر به فهمیدن آن نبوده است.
 

وی در ادامه با بیان اینکه بستر فعالیت های قرآنی در کردستان هموار است، گفت: نیروهای متخصص زیادی در زمینه های قرآنی در سطح استان وجود دارند که در راستای ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی در بین آحاد جامعه فعالیت می کنند.

 

حجت الاسلام شاهرودی افزود: استان کردستان دارای نیروهای با استعداد بحث مباحث و مبانی قرآنی است لذا مسئولان باید زمینه های لازم را برای شکوفایی این استعدادها و توسعه بیشتز فعالیت های قرآنی فراهم کنند.


وی با اشاره به احداث دانشکده علوم قرآنی توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه در استان اظهار داشت: احداث این دانشکده از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در راستای بهره مندی بیشتر از کلام الهی و ترویج فرهنگ قرآنی در استان است.


این مقام مسئول با تاکید بر ایجاد رشته های قرآنی در دانشگاه ها خاطرنشان کرد: افزایش رشته‌های قرآنی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های استان تاثیر بسزایی در ارتقای دانش علمی و قرآنی مردم این خطه دارد.


پایان پیام/

کد خبر 115912

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =