تاسیس پردیس فرهنگیان و دانشگاه آنها راهکاری برای تکریم جایگاه معلم است

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل یکی از راهکاری‌های اساسی در سند تحول را تکریم و اعتلای جایگاه معلم عنوان کرد و افزود: از مهمترین این راهکارها تاسیس پردیس فرهنگیان و دانشگاه آنها است.

احمد‌ محمود‌زاده مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل عصر امروز( 18 اسفند) در جلسه شورای مدارس با اشاره به تغییر نظام آموزشی به عنوان یکی از بخش‌های هفت‌گانه تحول بنیادین اظهار داشت: این راهکار‌ها در 23 محور مورد توجه قرار گرفته که مدرسه، ‌تجهیزات و امکانات مدرن، ساماندهی نیروی انسانی، ساختار آموزش و پرورش، جایگاه معلم و ... از مهمترین این بندها و مفاد است.


دبیر شورای آموزش و پرورش استان در ادامه به یکی از راهکاری‌های اساسی در سند تحول با عنوان تکریم و اعتلای جایگاه معلم اشاره کرد و افزود: در این زمینه 20 مدل و راهکار متناسب با شأن و رتبه معلم ارائه شده که از مهمترین آن تاسیس پردیس فرهنگیان و دانشگاه آنها است.


این مسئول با اشاره به اینکه اولویت تغییر و تحول در سال آینده مربوط به دوره ابتدایی براساس سه مقوله فناوری‌های جدید، کارهای پژوهشی و افزوده شدن کتاب‌های مهارت است، یادآور شد: ما انتظار داریم از همان نقطه ابتدایی تحصیل بر اساس رویکرد تحقیق، پژوهش، تکیه بر فناوری‌های جدید و کسب مهارت‌های مختلف زندگی انجام شود و بر همین اساس تغییر دروس ابتدایی اتفاق می‌افتد.


وی یکی از اصلی‌ترین راهکار‌ها را توجه جدی و استفاده از فناوری‌های جدید در آموزش و پرورش یاد کرد و گفت: هوشمند ‌سازی مدارس از ارکان آن است که از سال تحصیلی جاری این کار آغاز شده و در 300 مدرسه استان بحث هوشمند ‌‌سازی و تجهیز فناوری‌های جدید IT مدنظر است.


مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل زمان اجرای نظام جدید آموزشی شش، سه، سه را از اول مهر ماه سال آینده توصیف کرد و اظهار داشت: ما برای استقرار این نظام 12 کار‌گروه را در آموزش و پرورش استان، مناطق و نواحی راه‌اندازی کردیم تا در بخش‌های مختلف کمبود نیروی انسانی، آموزش و مهارت‌های آنها، فضاهای مورد نیاز، تجهیزات و امکانات، تدوین ساعات و کتب آموزشی و برنامه‌ریزی‌های دیگر را انجام دهند.


محمود‌زاده خاطرنشان کرد: با افزوده شدن پایه ششم ابتدایی از سال تحصیلی آینده 710 کلاس درس نیاز است که از فضاهای موجود بخش عظیمی از آن را تامین می‌کنیم.


مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در پایان سخنان خود اظهار داشت: در سال تحصیلی آینده کتب پایه دوم ابتدایی و ششم ابتدایی به صورت اساسی تغییر خواهد کرد و ما تلاش می‌کنیم تا در تابستان معلمان را متناسب با این مفاهیم آموزشی آشنا‌تر کنیم.


پایان پیام/
 

کد خبر 115909

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =