25درصد خدمات امدادی و خدماتی به جاده اردبیل، سرچم اختصاص می یابد

استاندار اردبیل بر ضروت اختصاص دست کم 25 درصد خدمات دستگاه های امدادی و خدماتی به جاده تازه احداث اردبیل، سرچم در ایام تعطیلات عید نوروز تاکید کرد . <BR> <BR>

به گزارش خبرگزاری شبستان از اردبیل، سید حسین صابری استاندار اردبیل عصر امروز( 18 اسفند) در جلسه ستاد دائمی تسهیلات سفرهای استان ویژه ایام نوروز، افزود: با توجه به افزایش میزان تردد در این جاده 130 کیلومتری ضروری است که موضوع اسکان اضطراری مسافران مد نظر قرار گرفته و در این راستا دستگاه های مختلف کانکس های مازاد بر مصرف خود را دراین مسیر استقراردهند.


وی اضافه کرد: کانکس ها درصورت عدم استفاده پلیس راه، نیروهای امدادی و انتظامی می تواند در مسیراین جاده پذیرای مسافرانی باشد که درمیانه مسیر قصد توقف چند ساعته دارند.


استاندار اردبیل به مجهزبودن جاده اردبیل – سرچم اشاره کرده و گفت: این مسیر با تلاش های انجام گرفته از سوی راه و ترابری مجهز به انواع تابلوهای ایمنی و راهنما بوده و تمام تونل ها به جز یک تونل دارای برق و روشنایی می باشد.


صابری در ادامه با تاکید بر تبلیغ نوروزایرانی، اسلامی در تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر خواستار پاکسازی آثارتبلیغات انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ازسطح شهر های استان شد.


وی همچنین به تبلیغات کالاها ی ایرانی و ساخت داخل اشاره کرده و افزود: باید از تبلیغ کالاهای خارجی پرهیز شده ونمونه های مشابه داخلی آن که باکیفیت ترنیز می باشد درتابلوهای شهری تبلیغ شود.


استاندار اردبیل بر نصب تابلوها راهنمای مسافران در ورودی های شهرهای استان تاکید کرده وافزود: در این تابلوها ویژگی های برجسته شهرهای استان اعم از آثار باستانی و تاریخی ، مناطق گردشگری و تفریحی به معرض دید مسافران گذاشته شود.


صابری با بیان اینکه ازحفاری های تعمیراتی در داخل شهراردبیل توسط دستگاه ها جلوگیری شده است، خاطرنشان کرد: این حفاری ها همچنان در برخی نقاط مرکزی شهرستان نیر و سرعین وجود دارد که لازم است تا پایان سال این حفاری ها نیزترمیم شود.


وی همچنین خواستار ساماندهی ترافیکی شهر اردبیل در ایام تعطیلات نوروزی همزمان با ورود مسافران به این شهر شد.


وی گفت: میراث فرهنگی، حمل و نقل و پایانه های استان و شهرداری نسبت به ساماندهی پایانه مسافربری شهر اردبیل اقدامات لازم را داشته و سوارو پیاده کردن مسافران در میدان آزادی اردبیل ، زیباسازی فضای پایانه با کاشت گل وجمع آوری جارچی ها ساماندهی شود.


صابری با تاکید بر در دسترس بودن مدیران دستگاه های مختلف خدمات دهنده در ایام نوروز خواستار اقدام مخابرات استان جهت سرویس دهی مناسب تلفن های همراه درجاده ها شد.

 

پایان پیام/

 

کد خبر 115908

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =