کانون های مساجد می توانند بستر را برای زیرساخت های فرهنگی آماده کنند

امام جمعه زنجان با تاکید بر سرمایه گذاری در بخش فرهنگ و هنر در جامعه، گفت: کانون های مساجد بستر مناسبی برای زیرسازی مهندسی فرهنگی در جامعه محسوب می شوند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، آیت الله علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، بعد از ظهر امروز (18 اسفند) در دیدار با اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گفت: مقوله فرهنگی دغدغه اصلی مقام معظم رهبری است و از آن به عناوین مختلف هجمه فرهنگی، ناتوی فرهنگی و جنگ نرم یاد می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه باید زیرساخت ها برای فعالیت های فرهنگی در جامعه مهیا باشد، گفت: کانون های مساجد می تواند بستر را برای زیرساخت های فرهنگی آماده کند.

 

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر آشنایی نسل امروز با مقوله فرهنگی ادامه داد: اگر بتوانیم زمینه را برای غنای فرهنگ اسلامی در جامعه مهیا سازیم جوانان کمتر به سمت فرهنگ های غربی کشیده می شوند.

 

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب آژیر خطر فرهنگ را در کشور به صدا در آورده اند، بر افزایش تعداد کانون های مساجد تاکید کرد و ابراز داشت: اعضای کانون های مساجد در راستای ارتقای فرهنگ و دین جامعه باید به تولید فکر و عقیده بپردازند.

 

آیت الله خاتمی اظهار کرد: در صورتی از تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن هراسی نداریم که در جامعه به انسان سازی بپردازیم و یکی از اصلی ترین هدف های کانون های مساجد باید همین امر باشد.

 

وی با بیان اینکه در مقوله فرهنگی آن طور که باید، کاری انجام نشده است، تصریح کرد: در حال حاضر بین نسل های اول و سوم انقلاب شکاف ایجاد شده ولذا همه متولیان و مسئولان فرهنگی وظیفه دارند تا در رفع این فاصله ها و شکاف ها تلاش کنند.

 

نماینده ولی فقیه در زنجان با اشاره به اینکه در بحث مهندسی فرهنگی باید در حد استان زنجان اقدام شود، گفت: اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد با ایده پردازی و ارائه طرح های نو و جدید بستر این کار را فراهم کنند.

 

پایان پیام/ 

کد خبر 115902

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =