ایران اسلامی به مسئله وحدت به صورت استراتژیک نگاه می کند

رئیس مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور با بیان اینکه ایران اسلامی به مسئله وحدت به صورت استراتژیک نگاه می کند، گفت: چنگ زدن به ریسمان الهی امروز به الگویی برای کشورهای آزاده جهان تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از سنندج، حجت الاسلام والمسلیمن حمید محمدی، رئیس مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور امروز (18اسفند) در همایش بزرگ فعالان قرآن و مسجد استان کردستان در سنندج با اشاره به نزول تدریجی قرآن کریم و رسالت شفابخشی و رحمت گستری آن گفت: بهره‌مندی از شفا و رحمت قرآنی منوط به ایمان است.


وی افزود: رسالت بزرگ قرآن تخلیه وجود انسان از همه ناپاکی هاست لذا اگر کسی حق این کتاب آسمانی را به درستی ادا نکند خسارات جبران ناپذیری را در زندگی متحمل خواهد شد.


حجت الاسلام محمدی، قرآن را محور وحدت در عالم اسلامی عنوان کرد و گفت: ایران اسلامی به مسئله وحدت به صورت استراتژیک نگاه کرده و چنگ زدن به این ریسمان الهی امروز به الگویی برای کشورهای آزاده جهان تبدیل شده است.


رئیس مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور با بیان اینکه امروز شاهد ایجاد نظام دو قطبی در جهان هستیم که یک قطب آن نظام سلطه استکبار با نیم درصد و قطب دیگر نظام اسلام با 99.5 درصد است، اظهار داشت: این موفقیت و همه گیری نظام اسلام به برکت پیروزی انقلاب ایران فراهم شده که کشورهای جهان از جمله اروپا و آمریکا را نیز در برگرفته است.


به گفته وی تشکیل حزب مستضعفین جهان اسلام مقابل کفر یکی از خواسته های معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران بود که هم اکنون این مهم در بیداری اسلامی کشورهای منطقه خود را نشان داده و می رود تا به طور کامل این ایده و خواسته امام(ره) تحقق یابد.


این مقام مسئول با محکوم کردن هتک حرمت مستکبران به قرآن گفت: این اقدامات نشات گرفته از سیاست های ضداسلامی استکبار و صهیونیسم برای کاستن از نفوذ قرآن و محبوبیت محتوایی آن در اندیشه ها و رفتارهای مردم جهان است.


رئیس مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور با اشاره به حادثه 11 سپتامبر گفت: جریان 11 سپتامبر یکی از توطئه‌های استکبار در راستای تخریب اسلام، ایجاد نفاق در بین مسلمانان و جلوگیری از اسلام خواهی اندیشمندان و متفکران غربی بود.


حجت الاسلام محمدی اظهار داشت: استکبار در صدد بود که با این کار چهره اسلام را خشن جلوه دهد اما باید بداند که اسلام را خود را در پیش گرفته و تعداد مسلمانان در اروپا و امریکا بعد از ان واقعه افزایش چشمگیری داشته است.


قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بعد از جریان 11 سپتامبر تعداد چاپ قرآن چند برابر شده است بر توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه تاکید کرد و افزود: توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی در جامعه ما را به عزت و سربلندی می رساند.


وی کردستان را پیشتاز در فعالیت های قرآنی عنوان کرد و گفت: استان کردستان دارای استعداد ها و پتانسیل های بالایی در زمینه های قرآنی است و با تمام وجود در راستای معارف قرانی و سنت پیامبر حرکت می کنند.


رئیس مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور متوسط ظرفیت قرآنی در کشور را از متوسط جهانی بالاتر دانست و گفت: متوسط این ظرفیت در استان کردستان از ظرفیت کشوری بالاتر است و مردم این خطه از ایران اسلامی در تمامی زمینه های قرآنی همواره  پیشرو هستند.


حجت الاسلام محمدی خاطرنشان کرد: مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی کشور آمادگی لازم برای حمایت از فعالیت های قرآنی در استان را دارد و در صدد هستیم که تعداد کانون های فرهنگی هنری و کانون های تلاوت نور را در استان افزایش دهیم.
 

پایان پیام/
 

کد خبر 115898

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =