فعالیت 17هزار نفر در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان گفت: در حال حاضر 17 هزار نفر در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فعالیت می کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، مرتضی مقدمی سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان بعد از ظهر امروز (18 اسفند) در مراسم دیدار اعضای کانون های مساجد با امام جمعه زنجان، گفت: اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد علاوه بر فعالیت های فرهنگی و هنری در راستای ارتقای مسائل اعتقادی در جامعه تلاش می کنند.
 

وی با بیان اینکه ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد در سال 1371 تحت مصوبه 302 شورای عالی انقلاب فرهنگی تاسیس شده است، افزود: با توجه به اینکه دشمنان انقلاب به این نتیجه رسیده اند که در جبهه سخت نمی توانند در مقابل جمهوری اسلامی ایران بایستند بنابر این با تهاجم و شبیخون فرهنگی خاکریز جدیدی را علیه کشور احداث کردند.
 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه 197 کانون فرهنگی هنری در مساجد استان زنجان فعالیت می کنند، ادامه داد: این کانون ها فعالیت های فرهنگی هنری خود را با جایگاه عبادی مساجد پیوند می زنند و زمینه جذب همه اقشار جامعه را به این مکان های مقدس فراهم می کنند.
 

وی با بیان اینکه در سال جاری نزدیک به 20 هزار نفر در کلاس های اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد حضور داشتند، عنوان کرد: در حال حاضر 540 مرکز طرح تلاوت نور در سطح مساجد استان فعالیت می کنند.
 

مقدمی به 40 کتابخانه مخزن دار و 120 کتابخانه در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حدود 500 هزار جلد کتاب در این کتابخانه ها وجو دارد.
 

وی با اشاره به فعالیت خبرگزاری شبستان شعبه زنجان، یادآور شد: خبرگزاری شبستان تنها رسانه ای است که در حوزه فرهنگ و دین به صورت اختصاصی و زیر نظر دبیرخانه کانون های مساجد فعالیت می کند.
 

سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد استان زنجان به سایر فعالیت های این نهاد اشاره کرد و گفت: در دهه فجر سال جاری 140 برنامه در زمینه های مختلف در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان برگزار شد.
 

وی برگزاری جشنواره قرآنی مدهامتان را از دیگر برنامه های اجرا شده از سوی دبیرخانه کانون های مساجد استان زنجان عنوان کرد و ادامه داد: این جشنواره به صورت سراسری و با حضور 250 نفر از فعالان قرآنی سراسر کشور در سال جاری برگزار شد.
 

این مقام مسئول به جشنواره نرم افزاری اصول عقاید اشاره کرد و ابراز داشت: نرم افزار اصول عقاید شیعه با اعتباری بالغ بر 47 میلیون تومان به همت دبیرخانه کانون های مساجد استان و با همکاری موسسه لوح نوردانش طراحی شده است.
 

وی با بیان اینکه در این نرم افزار اصول عقاید شیعه به صورت بازی رایانه ای و در قالب مسابقه طراحی شده است، ادامه داد: جشنواره نرم افزاری اصول عقاید با توزیع سی دی های آن در 5 استان شمالغرب کشور برگزار شد.
 

پایان پیام/
 

 

کد خبر 115897

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =