جشنواره فرهنگی سپاه پاسداران در استان البرز به کار خود پایان داد

نخستین جشنواره کشوری تئاتر، سرود و تواشیح سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 18 اسفند با تجلیل از نفرات برتر در تالار شهید سیروس استان البرز به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از البرز، در این جشنواره گروه های سرود، تئاتر و تواشیح از استانهای تهران، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، مرکزی، اصفهان، کهکیلویه و بویراحمد، فارس، چهارمحال و بختیاری، سمنان و لرستان به مدت سه روز با هم به رقابت پرداختند.

 

در این جشنواره هشت گروه نمایشی از میان 28 گروه تئاتر و در بخش سرود و تواشیح نیز هفت گروه از بین 38 گروه به مرحله کشوری این جشنواره راه یافتند.

 

در این جشنواره، همچنین علی مجید پور، کارگردان نمایش برگزین از آذربایجان شرقی به عنوان کارگردان برتر معرفی شد و گروههای تواشیح و سرود استان زنجان نیز برتر شناخته شدند.

 

در بخش گریم آذربایجان شرقی، بروشور کهکیلویه و بویراحمد و در موسیقی آذربایجان شرقی و فارس بطور مشترک برتر معرفی شدند.

 

همچنین، در این جشنواره همچنین با اهدای لوح تقدیر و کلام الله مجید از حسین صفار هرندی به عنوان پیشکسوت نخبه فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تجلیل شد.


در این جشنواره که به همت معاونت فرهنگی و تبلیغات سپاه پاداران  انقلاب اسلامی و سپاه پاسداران امام حسن مجتبی (ع) استان البرز برای نخستین بار در کشور برگزار شد، سردار محمدعلی آسودی، معاون فرهنگی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: طی سه سال گذشته، 120 هزار نیرو در عرصه فرهنگی سپاه پاسداران شناسایی، ساماندهی و به کار رفته شده است.  


وی افزود: سپاه پاسداران در عرصه مقابله با جنگ نرم استکبار، با استفاده از این نیروها توانسته گامهای موفقی بردارد.


وی همچنین با اشاره به خلق حماسه مردم در 12 اسفندبیان داشت: مردم ایران اسلامی با حضور گسترده خود در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تمام تلاش دشمنان و برنامه ریزی های آنان را نقش بر آب کردند


آسودی تاکید کرد: مردم ایران اسلامی همواره آماده اند هرگونه تهدید علیه ایران اسلامی را با حضور خود در عرصه های جنگ نرم و سخت پاسخگو باشند.


وی یادآور شد: هنرمندان عرصه تئاتر، سرود و تواشیح سپاه با خلق آثار فاخر، باید ادامه دهنده راه امام خمینی (ره) و شهدا و مروج فرهنگ انقلاب اسلامی به جهانیان باشند.


آسودی گفت: در نخستین جشنواره سرود، تئاتر و تواشیح سپاه پاسداران آثار ارزنده ای ارایه شد و امیدواریم در گام های بعدی شاهد تداوم این آثار باشیم و بتوانیم آرمان های امام راحل را در جامعه حفظ کنیم.
 

پایان پیام/

 

کد خبر 115894

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =