بزرگداشت سالروز تأسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد در جنوب کرمان

مراسم بزرگداشت سالروز تأسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد در جنوب استان کرمان، امروز (18 اسفند) در تالار شهید مداحی پور جیرفت، همراه با تقدیر از فعالان فرهنگی کانون های مساجد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان، در سالروز تشکیل کانون های فرهنگی و هنری مساجد، گردهمایی مدیران مسئول کانون های جنوب استان کرمان با حضور مدیر کل ارشاد جنوب استان کرمان، معاون مالی و اداری ستاد عالی کانون های مساجد سراسر کشور و فعالان کانون های مساجد در جیرفت برگزار شد.


در آغاز این مراسم حجت الاسلام مصطفی آزادی با بیان گزارش عملکرد یکساله دبیرخانه کانون های مساجد جنوب کرمان اظهار داشت: هم اکنون 210 کانون فعال در جنوب استان کرمان وجود دارد که امید است تا پایان سال جاری بیش از 10 کانون به این تعداد اضافه شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری 57 میلیون تومان به حساب کانون های مساجد واریز شده است، اظهار داشت: درطی این یکسال علیرغم نو پا بودن و کمبود نیرو، در همه بخش ها، فعالیت های وسیعی انجام شده است.


حجت الاسلام اصغر عسکری، امام جمعه شهرستان جیرفت نیز در این مراسم اظهار داشت: مساجد به عنوان بهترین پایگاه اجرای برنامه های دینی و قرآنی هستند و کانون های فرهنگی باید این برنامه ها را به عنوان فرهنگ در جامعه نهادینه نمایند.


عبدالحسین آل محمد، معاون اداری مالی و امور استان های ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری در این همایش اظهار داشت: از ابتدای دولت نهم در همه زمینه ها کانون های فرهنگی و هنری مساجد پیشرفت های قابل توجهی داشته اند.

آل محمد خاطرنشان کرد: طبق آمار در همه زمینه ها از جمله کتابخانه های مساجد، طرح های فرهنگی،قرآنی، کانون های مساجد روستایی و شهری و ... روند رو به رشدی داشته ایم که با قبل از دولت نهم قابل مقایسه نیست. 

گفتنی است، این مراسم با اجرای برنامه های هنری، از جمله اجرای سرود و نمایش نامه توسط اعضای کانون های فرهنگی و هنری همراه بود و  از 32 نفر از مدیران و اعضاء فعال کانون های فرهنگی و هنری مساجد تقدیر شد که لوح سپاس و هدیه نقدی خود را دریافت نمودند.

 

پایان پیام/

 

کد خبر 115890

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =