کانون های مساجد برنامه های دینی را به فرهنگ تبدیل کنند

امام جمعه جیرفت در همایش بزرگداشت سالروز تأسیس کانون های فرهنگی مساجد در جیرفت تصریح کرد: فرهنگ، برنامه نهادینه در جامعه است و کانون ها باید برنامه های دینی را به فرهنگ تبدیل کنند.

به گزار ش خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان، حجت الاسلام اصغر عسکری، امام جمعه شهرستان جیرفت امروز    (18 اسفند) در همایش بزرگداشت سالروز تأسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد در جیرفت گفت: فرهنگ در واقع مجموعه برنامه هایی است که در جامعه اجرایی و نهادینه شده است و همه آن را پذیرفته و عملی می کننند.

 

 وی خاطرنشان کرد: جامع و کاملترین برنامه بشریت از خالق بشر و از قرآن گرفته شده است و اگر برنامه دین اسلام در جامعه نهادینه شود، فرهنگ جامعه کاملاً اسلامی می شود.

 

امام جمعه جیرفت افزود: مساجد، بهترین پایگاه برای اجرایی کردن برنامه های دینی هستند و کانون های فرهنگی و هنری باید این برنامه ها را به عنوان فرهنگ نهادینه کنند.

 

 وی عمل به فرهنگ و برنامه را روش نهادینه شدن آن دانست و گفت: هنر یکی از بهترین راه ها، برای تبدیل برنامه به فرهنگ است؛ البته باید هنر ساماندهی شود.

 

حجت الاسلام عسکری در رابطه با هنر اصیل اذعان داشت: هنر باید حرفی برای گفتن داشته باشد و با محتوا منتقل شود، زیرا حیف است عمر و وقت گرانبها به پای هنر و موسیقی بی محتوا هدر شود.

 

پایان پیام/

 

کد خبر 115882

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =