حضور زنان درجامعه نباید صرفا فیزیکی باشد

استاندار هرمزگان با بیان اینکه حضور زنان درجامعه نباید صرفا فیزیکی باشد، گفت: زنان باید با نگاهی عمیق و حضور پررنگ و متعهدانه در عرصه های سرنوشت ساز، مسیر حرکت جامعه را توسعه و عمق ببخشند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از هرمزگان، ابراهیم عزیزی، استاندار هرمزگان در مراسم آغاز به کار اولین نمایشگاه جامع زنان هرمزگان در بندرعباس، جایگاه زن در جامعه اسلامی را جایگاهی خاص دانست و اظهار داشت: بر اساس آموزه های دینی، زن دارای قابلیت های منحصر به فردی است.
 

وی، تدین، وقار، عفت، پاکدامنی و صداقت را از ویژگی های زن مسلمان برشمرد و افزود: : امروز ایران اسلامی به عصمت وپاکدامنی زنان متدین خود می بالد.
 

عزیزی ادامه داد: جامعه بانوان درعرصه های مهم، حساس وسرنوشت ساز کشور پیشگام و در وقار و پاکدامنی الگویی برای سایر زنان هستند.
 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرمایشایت امام راحل(ره) که فرمودند: " از دامن زن، مرد به معراج می رود"، گفت: اگر مردان بزرگی همچون امام(ره) درطول تاریخ ظهور وبروز کردند و نجات بخش جهان اسلام شدند،به برکت وجود یک مادر مومنه ومتدین و همسری فداکار بوده است.
 

عزیزی درادامه به نمایشگاه جامع زنان استان اشاره کرد وگفت: این نمایشگاه فرهنگی اجتماعی می رود تا با بهره گیری از قابلیت ها و مولفه های تعیین کننده به دنبال توسعه فرهنگ های تاثیرگذار زنان و زیرساخت اساسی برای تسریع رشد آنان باشد.
 

پایان پیام/

 

کد خبر 115878

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =