تربیت امت شاهد، زمینه حکومت جهانی عدل است

آیت الله محسن اراکی، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت، امت شاهد می پروراند، اگر امت شاهد تربیت شد زمینه برای حکومت جهانی عدل فراهم می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت الله محسن اراکی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، امروز پنجشنبه (18اسفند) در همایش ملی فرهنگ ایثار و شهادت که در دانشکده اصول الدین برگزار شد، با اشاره به کاربری قرآنی و فقهی واژه شهادت تصریح کرد: شهید به یقتل فی سبیل الله گفته می شود و این معنای فقهی شهید است، اما معنای قرآنی واژه شهادت گسترده تر می باشد که به معنای گواه بر حق است.

 

وی با بیان اینکه انسان هایی در جامعه بشر وجود دارند که شخصیت آن ها گواه بر حق است، ادامه داد: پیامبرمی فرمایند حضرت علی(ع) گواهی حق هستند و هر گفتاری و کرداری را باید با گفتار و کردار حضرت علی(ع) سنجید.

 

آیت الله اراکی، با اشاره به اینکه شهادت گفتاری مراد نیست بلکه شهادت شخصیتی و رفتاری گواه است، اظهار داشت: معنای شهادت فراتر از معنای کشته شدن است، شهید در قرآن به معنای قتل فی سبیل الله تعبیه شده است.

 

عضو مجمع جهانی اهل بیت(ع)، با تاکید بر اینکه مرحله نخست شهادت مرحله فردی است، تصریح کرد: شاهدانی در جوامع الهی برگزیده می شوند که جامعه را برای مرحله شهادت جمعی آماده می کنند، رهبران شاهد امت شاهد می پروانند.

 

وی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت جامعه شاهد می پروراند، اگر شهید دادید و رنج محاصره اقتصادی کشیدید برای آن است که خدا از شما جامعه شاهد و شهید بپروراند.

 

آیت الله اراکی، تاکید کرد: جامعه شاهد جامعه الگو و راهبر و معیار حق در روند حرکت اجتماع است.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با بیان اینکه فرهنگ تحمل سختی ها و فرهنگ ادامه مبارزه است، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت امت شاهد می پروراند، اگر امت شاهد تربیت شد زمینه برای حکومت جهانی عدل فراهم می شود.

 

پایان پیام/

 

 

کد خبر 115876

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =