پوشش چادرهمانند جهاد در راه خدا ارزش و اهمیت دارد

آیت الله صافی گلپایگانی حجاب را در جهت حفظ اسلام و سنت ها دانست و گفت: عبایی که بر تن من است قیمت و ثوابی ندارد. ولی چادری که بانوان دارند همانند جهاد در راه خدا و اطاعت از اوست.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار با خانواده های شهدای هسته ای در روز 18 اسفند با اشاره به جایگاه شهادت در راه خدا گفت: شهادت در راه خدا و اسلام و در راه عظمت اهل بیت(ع) و تبلیغ دین دارای اجر بسیاری است که قابل تصور نیست.


وی ادامه داد: مرگ برای همه اتفاق می افتد. اما اینکه انسان چگونه و در چه راهی بمیرد اهمیت دارد. بر اساس عقل و نقل و روایات، بالاترین مرگ در نزد خداوند شهادت در راه اوست. هر کاری که انسان در طول عمر خود انجام دهد اجر شهادت را ندارد.


این مرجع تقلید شهدا را طبق آیات قرآن کریم زنده و عند ربهم یرزقون خواند و افزود: ما نمی توانیم درک کنیم که مقام عند ربهم یرزقون چگونه است و چه معنایی دارد در حالیکه شهدا به این مقام می رسند.


آیت الله صافی گلپایگانی شهادت را راهی به سوی خداوند هم برای شخص شهید و هم برای بازماندگان شهدا عنوان کرد و گفت: هرچند تحمل شهادت عزیزان مشکل است ولی از جهتی نیز اسباب نیل به درگاه الهی است. اینکه بتوانیم در مقابل کفار عرض وجود و دفع خطر از مسلمانان کنیم می تواند آستانه تحمل ما را در مصیب مرگ عزیزان شهید بالا برد و فقدان آنها را قابل تحمل کند.


وی تصریح کرد: کار شهدای ما بسیار بزرگ است و برای کسانی که این مصیبت را تحمل می کنند اجرشان محفوظ است. یکی از کسانی که شفاعت آنها در آخرت قبول می شود شهدایند.


آیت الله صافی گلپایگانی اظهار داشت: درعین حال که تسلیت می گویم به بازماندگان شهدای هسته ای، به خانواده های آنان نیز تبریک می گویم. در دنیای امروز دشمنان دقت دارند که ببینند چگونه ما در برابر ناملایمات مقاومت داریم و تحمل می کنیم. لذا تحمل خانواده های شهدا رابطه ای با عزت اسلام و مسلمین دارد.


این مرجع تقلید استقامت خانواده های شهدا را اقتخاری برای همه دانست و گفت: فرزندان شهدا همانند اولاد آقا امام زمان(عج) هستند و خداوند خود بر تربیت آنها نظر دارد.


وی خطاب به مادران شهدا گفت: این برای شما افتخاراست که فرزندانتان را برای عزت اسلام و در راه خدا از دست داده اید. شما باید با حجاب خود مقام شهادت و جایگاهی که دارید را حفظ کنید. حجاب برای حفظ اسلام و سنت ها است. پوشش چادر بسیار مهم است.عبایی که بر تن من است قیمت و ثوابی ندارد. ولی این چادر شما جهاد در راه خدا و اطاعت از اوست و شما الان در اطاعت خدا هستید.


خاطر نشان می شود در ابتدای این دیدار حجت الاسلام ملک دار، معاون امور طلاب با اشاره به برگزاری همایش تجلیل از شهدای هسته ای از سوی مراکز حوزوی یادآور شد: در این مراسم خانواده های شهدای هسته ای از جمله خانواده شهید احمدی روشن، شهید قشقایی، شهید علی محمدی و شهید شهریاری حضور خواهند داشت.


پایان پیام/

 

کد خبر 115875

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =