500 نفر از فعالان قرآن و مسجد کردستان تجلیل شدند

500 نفر از فعالان قرآن و مسجد کردستان به مناسبت نوزدهمین سالروز تاسیس کانون های فرهگی هنری مساجد با حضور جمعی از مسئولان استانی و کشوری در مجتمع فجر سنندج تجلیل شدند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از سنندج، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان امروز (18اسفند) در این همایش گفت: کردستان دارای فعالان زیادی در زمینه های قرآنی و دینی، حاضرین در صحنه های مختلف انقلاب و معتقدین به نظام و ولایت است که این مهم نشان از اعقتادات والای دینی و اسلامی مردم این خطه از میهن اسلامی دارد.


قباد میمنت آبادی افزود: در حال حاضر 15 موسسه قرانی در استان وجود دارد که پرونده شش مورد از این تعداد در جریان ثبت است و بنا داریم که تا پایان سال جاری تعداد این موسسه ها را به 25 مورد برسانیم.


وی با بیان اینکه تا امروز 219 کانون فرهنگی هنری مساجد در سطح استان به ثبت رسیده است، اظهار داشت: سهم امسال استان در تاسیس کانون‌های فرهنگی مساجد 60 باب بود که از محل اعتبارات ملی و استانی 40 باب دیگر نیز در دستور کار قرار گرفت و به 100 کانون افزایش یافت.


مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در ادامه به فعالیت های دبیرخانه امور مساجد استان در سال جاری اشاره کرد و افزود: اجرای طرح قرآنی 1445در 47 کلاس در سراسر استان با استعداد هزار نفر، برگزاری 40 کلاس آموزشی با حضور یک‌هزار و 400 نفر از مربیان استان و توزیع 800 مورد نشریات از جمله این فعالیت ها است.


میمنت آبادی، اجرای طرح اوقات فراغت تابستانی 366 کلاس درس با حضور 9 هزار نفر، برگزاری مسابقه قر آنی تفسیر همراه ویژه امامان جماعت کانونها، طرح اوقات فراغت تابستانی 366 کلاس درس با حضور 9 هزار و ساماندهی 13 باب خانه نور را از دیگر فعالیت های دبیرخانه امور مساجد استان در سال جاری عنوان کرد.
 

گفتنی است، در ادامه این مراسم چند برنامه فرهنگ و هنری اجرا شد و در پایان به صورت نمادین از 33 نفر و در کل از 500 نفر از منتخبین کانون های فرهنگی هنری، فعالان قرآنی، کتابداران، خادمین مساجد و ائمه جماعات استان تجلیل شد.


پایان پیام/
 

کد خبر 115872

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =