افزایش کانون های مساجد استان همدان به 500 کانون در سال‌آینده

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان گفت: در حال حاضر استان همدان 400 کانون فرهنگی وهنری دارد که در سال آینده به 500 کانون ارتقا می یابد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از همدان، هادی فیض منش، مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان، ظهر امروز (18 اسفند)  در همایش سالروز تاسیس کانون های مساجد در مجتمع ابن سینای همدان، گفت: مسجد جایگاه و خاستگاه تجلی انسان هایی است که در راه رضایی خدا قدم برمی دارند و بدون هیچ چشم داشتی در این عرصه فعالیت می کنند.


وی افزود: در عرصه ای که دشمنان اسلام کمر همت بستند که نوجوانان وجوانان ما را با ترور و جنگ های مختلف نظامی از اسلام دور کنند امام غافل از اینکه در کشور ایران مساجد به عنوان مکان مقدس و قلب فرهنگ اسلامی ونماد تمدن اسلامی است.


وی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام (ص) هر سرزمینی را فتح می کرد اولین دستور آن ساخت و احداث مسجد در آن مکان بود، تصریح کرد: این در حالی است که مسجد فقط یک مکان مذهبی نیست بلکه کارکرد های مختلفی با توجه به موقعیت فرهنگی واجتماعی دارد.


وی با بیان اینکه در دوران هشت سال جنگ تحمیلی مساجد به عنوان مکانی برای انسجام نیروهای مردمی به کار می رفت، اظهار داشت: امروزه مشکلات احتماعی جوانان و مقابله با تهاجم فرهنگی بهترین مکان و پناهگاه به حساب می آید.


مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان خاطرنشان کرد: می توان به جرأت گفت کودکان و نوجوانانی که در درون مساجد رشد می کنند نسبت به نوجوانان دیگر از خطر تهاجم فرهنگی در امان هستند و همچنین در عرصه های اجتماعی مقدم تر هستند.


فیض منش در خصوص فعالیت های کانون های فرهنگی وهنری مساجد استان همدان، گفت: در حال حاضر استان همدان 400 کانون فرهنگی و هنری دارد که در کنار مساجد در حال فعالیت هستند.


وی افزود: آموزش های مختلف از جمله اعتقادی، احکامی، اردوهای فرهنگی و مذهبی از اهم فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان به شمار می آید.


وی در خصوص فعالیت کتابخانه های مساجد، تصریح کرد: فعالیت بیش از 1500 نفر از اعضای کانون فاطمه الزهرا (س) و موفقیت 70 نفر از اعضای کانون مکتب عاشورا در مقاطع تحصیلی در کتابخانه های مساجد صورت گرفته است.


وی در خصوص حمایت از کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان، افزود: به هر مسجد 500 هزار تومان کمک هزینه نقدی را داریم که تا به امروز یک میلیارد و 500 میلیون ریال به کانون های مساجد کمک کرده ایم.


مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان بیان کرد: استان همدان 21 کانون تخصصی دارد که تاکنون بیش از 244 میلیون ریال به این کانون ها کمک شده است.


فیض منش خاطرنشان کرد: امامان جماعت در مقابله با هجمه های فرهنگی یاور کانون های مساجد بوده اند که کمال تشکر را از این افراد داریم.


وی با بیان اینکه آقای جعفری، معاون حجت الاسلام ارباب سلیمانی تاکنون کمک های شایانی به مساجد استان کرده است، افزود: از زمان مدیریت ایشان شاهد تحولات بزرگی در کانونهای مساجد بوده ایم چرا که استان همدان در روزهای اغزین شروع فعالیت کانون ها 12 کانون فرهنگی وهنری داشته است که امروزه 400 کانون فعالیت می کنند و در سال‌آینده این تعداد به 500 کانون ارتقا می یابد.


پایان پیام/

کد خبر 115868

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =