روحانیون سردمداران کار فرهنگی هستند

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خوزستان، از روحانیون به عنوان سردمداران کار فرهنگی یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اهواز، حسین براتی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خوزستان، در مراسم افتتاح کانون فرهنگی هنری الهادی(ع) که در مسجد امام هادی(ع) منطقه علوی اهواز برگزار شد، گفت: حضور روحانیت و جوانان در مساجد تأثیر به سزایی دارد زیرا روحانیون سردمداران کار فرهنگی هستند.

 

وی تصریح کرد: این امر بیانگر این است که جامعه تشنه و نیازمند این است که روحانیت این فعالیت و کار ارزشی را برای جامعه و به خصوص جوانان عرضه کنند زیرا کار فرهنگی در استان و به خصوص شهر اهواز زبانزد همه شده است.

 

وی با بیان اینکه معمولاً از کارهای فرهنگی که در شهرستان اهواز انجام می گیرد الگوگیری شده و به سایر استان ها تسری پیدا می کند، افزود: خوزستان ماه گذشته میزبان نمایندگانی از کانون های مساجد سراسر کشور بوده تا از نزدیک از فعالیت هایی که توسط این استان و به خصوص شهر اهواز در مدیریت فرهنگی انجام شده، الگوبرداری شود و در استان های دیگر مورد بهره برداری قرار گیرد.

 

براتی، با بیان اینکه حرکتی که از چندسال پیش آیت الله موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در استان در شورای مرکزی انجمن های اسلامی صورت گرفته، تأثیر خوبی گذاشته است، اضافه کرد: ثمرات این امر نشان می دهد که در حوزه و تربیت طلاب و روحانیون حرکت های مخلصانه با تأثیرگذاری خوبی صورت گرفته زیرا حضور روحانیون در مساجد فاقد امام جماعت منشأ خیر و برکت در استان و شهر بوده است.

 

وی بر ضرورت توجه هرچه بیشتر به جوانان و نوجوانان مسجدی و کانونی تأکید کرد و یادآور شد: نوجوانان و جوانان به راحتی وقتشان را در اختیار مسجد و کانون می گذارند، از این رو در حوزه شناخت و معرفت دین باید رشد کرده و از آنها یک طلبه در تربیت کنیم زیرا کار اصلی ما شناخت دین و معرفی آن به جامعه است تا جامعه، فرزندان و خانواده را به اخلاق و آداب اسلامی سوق یابند.

 

وی با بیان اینکه دبیرخانه مساجد خوزستان آمادگی خود را جهت ارائه یک کار آموزشی اعلام می کند، ادامه داد: این کار آموزشی برای کادر روحانیون و برای متربیانی که عضو کانون هستند باید مستمر باشد و در حوزه آموزش اعلام می کنیم که هر کاری که تعریف و ارائه دهید، دبیرخانه با بضاعت اندک خود حمایت و پشتیبانی جامع و تامی خواهد داشت و خواسته های اندک را در حوزه کانونی، مسجدی، تربیتی و فرهنگی برای این جوانان تعریف کنید تا باری از دوش شما برداریم.

 

حجت الاسلام سید لطف الله سپهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، با حضور در حسینیه حجت الاسلام محمد سلمانی عبیات، امام جماعت مسجد فاطمه زهرا(س) بر ضرورت تشکیل مؤسسه قرآنی و تخصصی کردن آن در کانون الهادی(ع) تأکید کرد و قول دریافت کمک و مساعدت های ویژه ای داد.

 

در پایان این مراسم، حجت الاسلام عزیز عبیات امام جماعت مسجد امام هادی(ع) مجوز تأسیس و مصطفی فریسات به عنوان مدیرکانون الهادی(ع) معرفی حکم مسئولیت را دریافت کردند و از سوی دبیرخانه کانون های مساجد خوزستان 100 میلیون ریال کتاب و مبلغ چهار میلیون ریال حق الافتتاح تحویل کانون داده است.

 

همچنین مهد قرآن گل های بهشت کانون فرهنگی هنری امام حسین(ع) کوی علوی با حضور مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خوزستان و مسعود وصلتی، مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز افتتاح شد و از نزدیک با فعالیت های آن آشنا شدند.

 

پایان پیام/
 

کد خبر 115863

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =