مرحله استانی بیست و یکمین کنگره قرآنی سمپاد گیلان آغاز شد

نماینده و کارشناس مسئول استعدادهای درخشان گیلان از حضور 137 دانش آموز در مرحله استانی بیست و یکمین کنگره قرآن کریم مدارس سمپاد استان خبر داد.

نیره دوگوهرانی، نماینده و کارشناس مسئول استعدادهای درخشان گیلان در حاشیه برگزاری مرحله استانی بیست و یکمین کنگره قرآن کریم مدارس سمپاد استان به خبرنگار شبستان، گفت: توجه به مسائل قرآنی و اعتقادی علاوه بر مباحث آموزشی از ویژگی های اصلی مدارس استعدادهای درخشان است.


وی با اشاره به اینکه تربیت دینی باید به عنوان شاخصه اصلی مدارس قرار گیرد، بیان کرد: برگزاری مسابقات قرآنی باید سرلوحه برنامه های فرهنگی و دینی مدارس قرار گیرد.


دوگوهرانی با بیان اینکه 10 مرکز سمپاد به صورت مجتمع های آموزشی در مقاطع راهنمایی و متوسطه در گیلان وجود دارد، بیان کرد: این مدارس در چهار منطقه رشت، تالش، لاهیجان و لنگرود هستند.


وی با اشاره به اینکه بیست و یکمین کنگره قرآن کریم مدارس سمپاد در چهار رشته حفظ، حفظ ویژه، قرائت و مفاهیم برگزار می شود، بیان کرد: این مسابقات در سه مرحله، استانی، قطبی و نهایی برگزار می شود.


وی با بیان اینکه 60 دختر و 78 پسر در بیست و یکمین دوره این مسابقات در گیلان شرکت کرده اند، بیان کرد: از تعداد 138 شرکت کننده، 36 دختر و 42 پسر به مرحله قطبی اعزام می شوند.


گفتنی است، مرحله استانی بیست و یکمین کنگره قرآن کریم مدارس استعدادهای درخشان گیلان به مدت یک روز در مدرسه میرزاکوچک خان رشت برگزار شد.


پایان پیام/

 

کد خبر 115854

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =