برگزاری دوره های آموزشی فشرده داستان نویسی در مشهد

مسئول امور شعر و ادب اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی از برگزاری دوره های آموزشی فشرده داستان نویسی در سه دوره مقدماتی، تکمیلی و پیشرفته در مشهد خبر داد.

حمید صمدی، مسئول امور شعر و ادب اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، در حاشیه برگزاری کلاس آموزشی دوره تکمیلی داستان نویسی که امروز (18 اسفند) در مشهد برگزار شد، به خبرنگار شبستان گفت: دوره های آموزشی فشره داستان نویسی در سه دوره مقدماتی، تکمیلی و فشرده با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان و مؤسسه فرهنگی هنری انتظار قائم از دی ماه سال جاری آغاز به کار کرده است.


وی افزود: ایجاد انگیزه برای نوشتن، آشنایی با مقدمات داستان نویسی، فضاسازی و شخصیت پردازی در داستان برای داستان نویسان از اهداف برگزاری این دوره آموزشی است.


صمدی تصریح کرد: دوره مقدماتی در دی ماه برای نو قلم ها و داستان نویس ها و دوره تکمیلی برای افرادی که کتاب به چاپ رسانده اند برگزار شده است و دوره پیشرفته برای افرادی که در دوره های قبل حضور داشته اند و یا حداقل سه کتاب به چاپ رسانده اند در سال آتی برگزار می شود.


مسئول امور شعر و ادب اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، با بیان اینکه برای هر دوره گواهی نامه جدا صادر می شود، خاطرنشان کرد: دوره مقدماتی هر کدام به طور جدا برای داستان نویسان شهرستانی و مشهد و دوره تکمیلی تلفیقی از داستان نویسان شهرستانی و مشهد برگزار شد.


وی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار است که گواهی نامه برای شرکت کنندگان صادر می شود و این دوره ها علاقه مندان سطح استان خراسان رضوی را پوشش می دهد، اذعان داشت: در کلاس های مقدماتی 60 نفر شهرستانی و 30 نفر داستان نویس مشهدی و در دوره تکمیلی به طور تلفیقی 30 نفر شرکت داشتند.

 

مسئول امور شعر و ادب اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، ابراز کرد: علاقه مندان می توانند برای ثبت نام به دبیرخانه شعر و ادب واقع در بوستان ملت و یا به آدرس اینترنتی adabi.ostan@yahoo.com مراجعه کنند.


پایان پیام/ 

کد خبر 115846

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =