یک میلیون و 250 هزار نفر به کربلا سفر کرده اند

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور، از اعزام یک میلیون و 250 هزار نفر از اردیبهشت سال جاری تاکنون به مناطق عملیاتی خوزستان و کربلای ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اهواز، سردار علی فضلی، فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور و جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور، در حاشیه برگزاری رزمایش دانشجویان آسمانی، در جمع خبرنگاران گفت: سال گذشته 2 میلیون و 930 هزار و 476 نفر در دو بخش سازماندهی شده و خودجوش در قالب کاروان‌های راهیان‌نور از مناطق عملیاتی بازدید کردند.

 

وی با بیان اینکه از میان آنها 16 هزار نفر از اساتید دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه سراسر کشور و 36 هزار نفر از خانواده های آنها در قالب کاروان‌های راهیان‌نور به مناطق عملیاتی اعزام شدند، افزود: 20 هزار و 172 نفر از روحانیون و طلاب به صورت متمرکز همراه کاروان‌های راهیان‌نور اعزام شدند.

 

وی با اشاره به اینکه از این تعداد قریب به 175 هزار دانشجوی دختر و پسر در مناطق عملیاتی جنوب، غرب و شمال‌غرب حضور یافتند، تصریح کرد: همچنین بیش از 700 هزار نفر از دانش‌آموزان و فرهنگیان کشورمان از این مناطق بازدید کردند و مابقی آمار را اقشار مختلف مردم تشکیل می‌دهند.

 

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان‌نور، اضافه کرد: در سال 89 و فروردین‌ 90 تعداد 350 هزار نفر از دانش‌آموزان پایه دوم دبیرستان در طرح آمادگی دفاعی به کربلای ایران سفر کردند و امسال یک میلیون نفر از دانش‌آموزان و فرهنگیان شامل 500 هزار نفر خواهر و 500 هزار نفر برادر به مناطق عملیاتی کشور اعزام شدند.

 

وی با بیان اینکه از 15 مهر عزیمت کاروان‌های راهیان نور آغاز شده، عنوان کرد: تا 10 اسفند امسال740 هزار دانش آموز و فرهنگی به مناطق یادمانی و عملیاتی رهسپار شده و بازدید کرده‌اند که با احتساب سایر اقشار، در مجموع یک‌میلیون و 250 هزار نفر تا امروز به کربلاهای ایران عزیمت کرده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه به جز دانش‌آموزان، اعزام دانشجویان از بسیاری استان‌های کشور به مناطق عملیاتی آغاز شده‌ و 200 هزار نفر تا پایان زمان برگزاری اردو‌های راهیان‌نور به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند، اذعان داشت: امسال برای اعزام چهار میلیون نفر امکان‌سنجی کردیم.

 

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور، خاطر نشان کرد: هر شب پنج رزمایش شبانه در استان خوزستان در اردوگاه‌های شهید احمدی‌روشن، شهید مسعودنیا، شهید فرجوانی، شهید حبیب‌الهی و اردوگاه شهید زین‌الدین برگزار می‌شوند.

 

وی با بیان اینکه امسال عرصه دریا را هم برای دانشجویان، اساتید و دیگران اقشار راهیان نور پیش‌‌بینی کردیم، ادامه داد: اردوهای راهیان نور در خلیج فارس که همواره مجاهدت‌های فرزندان عزیز این امت را در دل خود جای داده، در استان‌های بوشهر، خوزستان و هرمزگان در حال اجراست.

 

وی یاد آور شد: آشنایی با رئیس علی دلواری، حوزه های دریا، مجاهدت‌های عزیزان در سپاه، ارتش، بسیج و جهاد به ویژه در مرز برای حفظ جزیره خارک و جلوگیری از قطع صادرات نفت از این پایانه حساس اقتصادی از جمله برنامه‌هایی است که در راهیان نور دریا به نمایش در می‌آید.

 

پایان پیام/

کد خبر 115841

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =