توانمندسازی فرهنگی و اقتصادی مردم، بهترین خدمت کمیته امداد است

استاندار قزوین در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، گفت: توانمندسازی فرهنگی و اقتصادی مردم، بهترین خدمت کمیته امداد است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین، احمد عجم، استاندار قزوین، در دیدار با مدیر کل و مدیران کمیته امداد امام خمینی (ره) استان که به مناسبت ساروز تشکیل این نهاد برگزار شده بود، گفت: بهترین خدمت کمیته امداد امام خمینی (ره) توانمند سازی فرهنگی و اقتصادی مردم است.

 

وی افزود: با خلاقیت به کارهای نو و ابتکاری تولید فکر و با تکیه بر پژوهش و تحقیق می توان راهکارهایی تدوین کرد که خودکفایی و عدم وابستگی اقشار محروم را به دنبال داشته باشد.


استاندار قزوین ادامه داد: تأمین حاجات نیازمندان کار بسیار پراجرا و مزدی است که اگر با اخلاص نیز همراه باشد بسیار پرارزش تر خواهد بود.


عجم افزود: خدمتگزاران مردم در نهاد مقدس کمیته امداد امام خمینی (ره) پیشکسوتان خدمت بی منت به اقشار محروم جامعه هستند.


وی افزود: تأسیس این نهاد برگرفته از روح اسلامی حضرت امام خمینی (ره) است و قطعاً در همه ابعاد نیز یادگار خوبی از هدف مقدس ایشان به جای گذاشته است که بیانگر توجه ویژه حضرت امام به رفع تنگناهای اقشار محروم جامعه می باشد.


استاندار قزوین، عملکرد کمیته امداد امام خمینی قزوین را خوب و قابل تقدیر اعلام کرد و افزود: این برکات و خدمات مرهون تلاش های مستمر و خالصانه مدیر کل و مدیران و دست اندرکاران این نهاد است که بسیاری از گره های مردم نیازمند را باز می کنند.


استاندار قزوین با تاکید بر اینکه فاز حرکت در مسیر فرهنگی این نهاد مقدس پررونق تر از گذشته شود، افزود: امروزه این نهاد مردم را از برخی تنگناهای جدی نجات داده است ولی در راستای تقویت این خدمت با اهمیت بایستی برنامه ریزی های کارشناسی صورت گیرد.


وی با اشاره به کسب مقام پنجم کشوری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان در زمینه دریافت زکات، افزود: این امر بیانگر باورهای عمیق دینی مردم و تلاش مستمر و منسجم مسئولان استانی است و امیدواریم به جایی برسیم که هیچ فقیری در جامعه وجود نداشته باشد.


عجم بر ضرورت جلب مشارکت های مردمی؛ انجمن های مردمی و سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و افزود: در سطح کلان کشور نیز اهتمام مقام معظم رهبری و مجموعه دولت توجه به فقر زدایی در جامعه است که پرداخت یارانه ها را نیز می توان نمونه ای از این ادعا برشمرد.


وی با اشاره به اینکه موضوع اشتغال را بایستی اعتقادی بنگریم، افزود: در استان در سالجاری و سال گذشته در زمینه اشتغالزایی از تعهدمان بیشتر و جلوتر انجام دادیم و کمیته امداد و نیز در این خصوص بویژه در زمینه توانمند سازی و ترویج مشاغل خانگی نیز تلاش های زیادی انجام داده است و بایستی این امر نیز استمرار داشته باشد.


مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین نیز در این جلسه به ارائه گزارش از عملکرد این نهاد در استان پرداخت.

 

هدایت الله صفری به توانمندسازی، توجه به مناطق محروم در حوزه های فرهنگی، حمایتی، بهداشتی، تحکیم خانواده و ... اشاره کرد و افزود: تعهد امسال ما در زمینه خود اشتغالی 6750 مورد بود که تا بحال 45000 مورد آن اجرایی شده است و تا پایان سال نیز تعهد خود را تکمیل خواهیم کرد.


به گزارش روابط عمومی استانداری قزوین، وی افزود: امسال در یک هزار و 907 پایگاه جشن نیکوکاری انجام خواهد شد.


وی کمک های ریالی مردم را در سال گذشته در جشن نیکوکاری 724 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: پیش بینی ما در سال جاری این است که این میزان از کمک های مردمی به یک میلیارد تومان افزایش یابد.

 

پایان پیام/

کد خبر 115833

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =