سیره نبوی، احسان علوی و جهاد اقتصادی شعار جشن نیکوکاری امسال

مدیر کل کمیته امداد و امام خمینی (ره) استان قزوین با اشاره به روز احسان و نیکوکاری، گفت: نبوی، احسان علوی و جهاد اقتصادی شعاری است که برای جشن نیکوکاری سال جاری در نظر گرفته شده است.

هدایت الله صفری، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان قزوین با اشاره به روز نیکوکاری، به خبرنگار شبستان گفت: سیره نبوی، احسان علوی و جهاد اقتصادی شعاری است که برای جشن نیکوکاری سال جاری در نظر گرفته شده است و امیدواریم مردم بر اساس این شعار کمک های خود را به نیکوکاران اهدا کنند.

 

وی افزود: نگاه امام خمینی (ره) به امداد و کمک رسانی به مردم ضعیف جامعه نگاهی انسان دوستانه و خداپسندانه بود که در نهایت با تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) این نگاه در جامعه تداوم یافت.

 

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از یک هزار و 907 پایگاه جمع آوری کمک های مردمی برای هفته ی نیکوکاری در استان در نظر گرفته شده است که از روز 14 تا 20 اسفند ماه در سراسر شهر دایر خواهد بود.

 

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی با هدف خدمت رسانی به قشر ضعیف جامعه راه اندازی شد و امروز هم تمام تلاش ما این است که بتوانیم در قالب کمیته امداد به قشر ضعیف جامعه خدمت رسانی کنیم.

 

صفری ادامه داد: یک هزار و 907 پایگاه ثابت و سیار را در استان برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در برنامه جشن نیکوکاری پیش‌بینی کرده‌ایم که از این تعداد 15 پایگاه سیار است.

 

وی با بیان اینکه مهم ترین رکن فلسفه وجودی امداد ارتقای کرامت انسانی است، خاطر نشان کرد: با همت نظام، فقر در جامعه با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته در حال مهار شدن است.

 

این مسئول اضافه کرد: این جشن با تعامل و همکاری صدا و سیما، آموزش و پرورش، بسیج و کمیته امداد، اصناف، میراث فرهنگی و شهرداری برگزار می‌شود و هسته‌های مردمی را نیز در آن دخالت داده‌ایم و بیش از 900 مدرسه را با توجه به تعامل خوبی که آموزش و پرورش داشتیم، ورود یافتیم تا فرهنگ انفاق و صدقه را در آنها نهادینه کرده و همچنین درآمدهایی را داشته باشیم.

 

صفری یادآور شد: در این مدارس نیازمندان توسط مدیران و معلمان شناسایی شده و به این افراد نیز با حفظ کرامت و عزت نفس پرداخت کمک صورت می‌گیرد.

  

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین افزود: امسال پایگاه اصلی این جشن با همکاری اداره کل میراث فرهنگی در محوطه کاخ چهلستون مستقر خواهد بود که ثبت‌ نام اکرام و ایتام و توزیع صدقات را نیز در این پایگاه داریم و همچنین فعالیت‌های امداد را ارائه می‌دهیم که مردم بیشتر با فعالیت‌های کمیته امداد آشنا شوند.

 

وی یادآورشد: درآمد جشن نیکوکاری در سال گذشته هفت میلیارد و 245 میلیون ریال بود و امسال پیش بینی می شود این مبلغ به یک میلیارد تومان افزایش یابد.

 

پایان پیام/

کد خبر 115827

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =