جشن نیکوکاری باعث ترویج فرهنگ انفاق و احسان در جامعه می شود

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه دستگیری از نیازمندان یک ارزش دینی در جامعه است، گفت: جشن نیکوکاری باعث ترویج فرهنگ انفاق و احسان در جامعه می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از سنندج، حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی، نماینده ولی فقیه در منطقه استان کردستان، امروز (18اسفند) در بازدید از ستاد مرکزی جشن نیکوکاری کمیته امداد امام خمینی میدان آزادی شهرستان سنندج در جمع خبرنگاران این شهرستان گفت: در جامعه ما به رغم تمامی تلاش ها و فعالیت های دولت به منظور تامین معاش مردم، هنوز عده ای افراد فقیر، نیازمند و آسیب پذیر در جامعه وجود دارند که باید به آنها کمک شود.


وی با بیان اینکه کمک به براداران و خواهران نیازمند همواره در دین اسلام مورد تاکید است، افزود: جشن نیکوکاری یکی از راه های تامین نیاز نیازمندان و محرومان در آستانه عید نوروز است.


وی افزود: جشن نیکوکاری در حقیقت به معنای آن است که نگاهی به اطرافمان داشته باشیم و در رفع مشکلات افراد بی بضاعت جامعه تلاش بیشتری کنیم.


وی با اشاره به اهمیت برگزاری جشن نیکوکاری و ترویج فرهنگ انفاق و احسان و توسعه فرهنگ مشارکت در جامعه، افزود: مردم ایران اسلامی و به ویژه مردم استان همواره در کمک به همنوعان خود پیشگام بوده اند و از این پس نیز پیشگام خواهند بود.

 

نماینده ولی فقیه در منطقه استان کردستان اظهار داشت: یکی از مهم ترین آموزه های قرآن خدمت به مردم و نیازمندان جامعه است، زیرا از دیدگاه مکتب حیاتبخش اهل بیت (ع)خدمتگزاری به افراد جامعه، حد و مرزی ندارد.


این مقام مسئول تصریح کرد: یاری به نیازمندان و مستمندان از یکسو به شادمانی و آرامش این گونه افراد می انجامد و از سوی دیگر لذتی وصف ناپذیر را برای افراد نوعدوست، خیر و نیکوکار به همراه دارد.


گفتنی است، در سطح استان 158پایگاه جشن نیکوکاری برای جمع آوری کمک های مردمی در هفته احسان و نیکوکاری وجود داشت، که این نوع دوستی و مشارکت هرچه بیشتر کردستانی ها در پایگاه های جشن نیکوکاری نمایان می کند.


پایان پیام/ 

کد خبر 115825

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =