رد اظهارات مداخله جویانه وزیر امور خارجه فرانسه درباره انتخابات ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن رد اظهارات غیر واقعی و مداخله جویانه وزیر امور خارجه فرانسه گفت: ظاهرا مقامات فرانسوی از حضور پر شور و 65 درصدی مردم ما در انتخابات نهمین دوره مجلس ناخشنود هستند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، رامین مهمان پرست، سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن رد اظهارات غیر واقعی و مداخله جویانه آلن ژوپه، وزیر امور خارجه فرانسه در گفتگو با شبکه تلویزیونی "تله فرانس"، گفت: این اظهارات نشان دهنده عدم شناخت ایشان نسبت به واقعیات فضای دموکراسی، رقابت سالم و تنوع گروه های سیاسی و فضای مثبت و آرام برگزاری انتخابات می باشد.

وی افزود: ظاهرا مقامات فرانسوی از حضور پر شور و 65 درصدی مردم ما در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نقش فعال و الهام بخش ایران در منطقه ناخشنود بوده و واکنش آنها موید همین امر می باشد.
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ضمن دعوت مقامات فرانسوی به درایت و  واقع بینی و احترام به حقوق ملت مستقل ایران و توجه به اصل عدم مداخله در امور داخلی سایر کشورها افزود: سیاست تقابلی با ایران تاکنون هیچ نتیجه ای در بر نداشته و مناسب تر این است که مسئولین مربوطه، راه تعامل سازنده با جمهوری اسلامی ایران را در پیش گیرند.
پایان پیام/

کد خبر 115822

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =