همایش گرامیداشت عملیات و الفجر10 در کردستان برگزار می شود

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان از برگزاری همایش گرامیداشت عملیات و الفجر 10 در 21 اسفند سال ماه جاری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از سنندج، ابراهیم حسینی، معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان امروز (18 اسفند) در جمع خبرنگاران در سنندج گفت: در طول دوران دفاع مقدس عملیات های متعددی علیه دشمنان انقلاب اسلامی به ویژه رژیم بعث عراق که به نمایندگی استکبار جهانی جنگ را بر کشور ما تحمیل کرده بودند، انجام پذیرفت.


وی تصریح کرد: یکی از عملیات هایی که در تاریخ دوران دفاع مقدس اثرگذار بوده و ویژگی های ارزشمند و منحصر به فردی داشته عملیات و الفجر10 است.


وی ادامه داد: مراسم بزرگداشت این عملیات تاثیرگذار و مهم امسال بنا بر دلایلی به کردستان واگذار شده و در 21 اسفند جاری با حضور 25 استان کشور در شهرستان مریوان برگزار خواهد شد.


معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان به دلایل انتخاب کردستان به عنوان میزبان این مراسم اشاره کرد و افزود: بیشترین منطقه عملیات والفجر 10 در کردستان واقع شده به طوریکه کردستان و کرمانشاه به عنوان منطقه سرزمینی این عملیات محسوب می شوند.


حسینی، با بیان اینکه حساس ترین نقاط این عملیات در کردستان واقع بود، اظهارداشت: یکی از یگان های عمل کننده موثر در این علمیات بسیار موفقیت آمیز یگان کردستان بود.


وی خاطرنشان کرد: لشکر 22 سپاه بیت المقدس کردستان یکی از یگان های عمل کننده این علمیات بود که متشکل از برادران اهل سنت و اهل تشییع در قالب گردان های صاحب الزمان، امام حسین، حضرت ابوالفضل، حضرت حمزه و انصارالرسول بود.


وی با بیان اینکه شهرستان مریوان سنبل مقاومت استان کردستان است، عنوان کرد: مریوان در طول جنگ تحمیلی مورد بیشترین بمباران های شیمیایی و غیر شیمیایی و حملات توپخانه و موشک ها قرار گرفت.


معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان ادامه داد: مردم این خطه با دفاعی جانانه و از جان گذشتگی و ایثار خود هیچگاه شهر را خالی نکردند و در مقابل دشمن ایستادند و رزمندگان را حمایت کردند.


حسینی به بیان اهداف برگزاری این مراسم اشاره کرد و گفت: از آنجایی که رفاه و امنیت و آبادانی امروز کشور مرهون خون مطهر شهداست این مراسم با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس به ویژه این عملیات برگزار می شود.


وی تصریح کرد: نباید با گذر زمان جانفشانی های رزمندگان دوران دفاع مقدس به فراموشی سپرده شود لذا در این مراسم از رزمندگانی که در این عملیات حضور داشتند، تجلیل خواهد شد تا همیشه ایثارگری های آنها در یاد و خاطره مردم باشد.


وی از اهداف دیگر برگزاری این همایش را انتقال روحیه شهادت طلبی و ایثارگری به نسل جدید و برقراری ارتباط بین نسل جدید و نسل دوران دفاع مقدس باحفظ روحیه دشمن ستیزی عنوان کرد.


حسینی به فرمایش مقام معظم رهبری در رابطه با این عملیات اشاره کرد و افزود: رهبر فرمودند عملیات والفجر 10 و پیروزی چشمگیر آن یکی از بزرگ ترین الطاف الهی است که به وسیله رزمندگان سپاه و پشتیبانی ارتش و هوانیرو انجام گرفت و در تاریخ جنگ تحمیلی چنین عملیاتی را کمتر می توان یافت.


معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان به بیان ویژگی‌های این عملیات پرداخت و تصریح کرد: تنبیه متجاوز و از کارانداختن ماشین های جنگی عراق دو استراتژی ما در اواخر جنگ بود که با این عملیات در تاریخ 23 اسفند سال 66 و با رمز یا رسول الله آغاز شد.


وی خاطرنشان کرد: در این عملیات کاملا به اهداف تعیین شده دست پیدا کردیم و در این عملیات شهرهای مثل مریوان و سروآباد که در تیررس تیرخانه دشمن بودند از تیررس آنها خارج شدند.


وی اعلام کرد: در این عملیات 11 هزار نفر از افراد دشمن کشته و زخمی شدند و 5 هزار و 440 نفر نیز به اسارت نیروهای ما درآمدند.


پایان پیام/
 

 

کد خبر 115816

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =