تبین مفاهیم و مبانی قرآنی در خانواده ها مهم ترین نیاز جامعه کنونی است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تأکید بر فرهنگ سازی و نهادینه کردن آموزه های قرآنی، گفت: تبین مفاهیم و مبانی قرآنی در خانواده ها مهم ترین نیاز جامعه کنونی است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از سنندج، حجت السلام سید محمد حسینی شاهرودی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان، صبح امروز ( 18 اسفند) در همایش تجلیل از فعالان قرآنی و مسابقات فرهنگی خانواده های پاسداران سپاه بیت المقدس کردستان در سنندج، اظهار داشت: قرآن به عنوان، منبع اصلی و لایزال دین مبین اسلام، بر کارکرد انسانی و اجتماعی خانواده توجه داشته و دستوراتی نجات بخش و روشنگررا به جامعه بشریت ارائه داده است.


وی به مباحث نقش دین و قرآن در تحکیم خانواده و هویت بخشی به فرزندان و افزایش اعتماد به نفس آنان، روش های عملی تربیتی بهره گیری از دستورات دینی در تربیت فرزندان، نقش دین و عمل به دستورات دینی در سلامت روح و خانواده اشاره کرد و افزود: خانواده از دیدگاه قرآن، از جایگاه محوری و کلیدی برخوردار است و هسته‌ مرکزی شکل‌ گیری جامعه را تشکیل می‌ دهد.


نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید برنقش والدین بویژه مادران، به تشریح آیات و روایات در معرفی درست و منطقی دین به فرزندان پرداخت و افزود: دستورات و قوانین دینی را باید بگونه ای منطقی و قابل فهم به فرزندان ارائه دهیم تا در برابر هجمه های فرهنگی و تبلیغاتی دشمنان مصون بمانند.


حجت الاسلام شاهرودی، دستورات دین اسلام و قرآن را مترقی ترین قوانین و دستورات منطبق با فطرت انسان دانست و اظهار داشت: آنچه مهم است، تفسیر و تحلیل صحیح و ارائه درست آموزه های قرآنی به نسل جوان جامعه است و باید مورد توجه جدی خانواده ها و دستگاه های متولی امر قرار گیرد.


وی با اشاره به نقش خانواده در رشد و تعالی انسان، افزود: تکامل انسان نیازمند آموزه های دینی و تشکیل خانواده ایی سالم برای رفع نیازهای اساسی انسان است.


حجت الاسلام شاهرودی به محوریت موضوع قرآن در خانواده ها اشاره کرد و افزود: تبیین مفاهیم و مبانی قرآن در خانواده امری ضروری است و خانواده ها باید فرزندان را با مفاهیم دینی و مذهبی آشنا کرده و اعتقادات و باورهای مذهبی صحیح را به فرزندان خود منتقل کنند.


وی اظهار داشت: تحکیم بنیان خانواده در جامعه اسلامی یکی از نعمت‌ هایی است که خانواده‌ های ایرانی به واسطه زندگی در جامعه اسلامی از آن برخوردارند.


قربانعلی جباری، مسئول امور فرهنگی خانواده پاسداران سپاه بیت المقدس کردستان نیز در این مراسم اظهار داشت: در ایام مختلف سال مرکز امور فرهنگی خانواده پاسداران سپاه بیت المقدس برنامه های مختلفی را برای تعالی فرهنگی و نهادینه کردن آموزه های قرآنی برگزار کرده و در سال آینده نیز با برنامه ریزی منسجم سعی بر تحقق همه برنامه ها و اهداف پیش بینی شده دارد.


وی افزود: در سال جاری طرح مفاهیم حضوری 5 جزء اول ویژه خانواده های پاسداران برگزار شد و در سال آینده نیز طرح منسجم مفاهیم 5 جزء دوم و سوم قرآن کریم اجرا خواهد شد.


گفتنی است، در پایان این مراسم از 160 نفر از برگزدیگان مسابقات قرآنی، احکام و مبانی دینی و معارف اسلامی با هدایایی تجلیل به عمل آمد.


پایان پیام/

کد خبر 115809

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =