حیات اجتماعی در سایه کتاب و کتابخوانی محقق می شود

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر ضرورت ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه گفت: رشد و حیات اجتماعی در سایه کتاب و کتابخوانی محقق می شود.<BR>

حجت الاسلام سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان به خبرنگار شبستان گفت: کتاب به عنوان میراثی ماندگار، عنصری رشدآفرین و روشنگر در پهنه زندگی بشر نقش مهمی دارد.


وی با تاکید بر اینکه بالندگی جامعه و رشد و حیات اجتماعی در سایه کتاب و کتابخوانی محقق می شود، افزود: در دین اسلام به مسئله کتاب و کتابخوانی اهمیت فوق العاده ای داده شده است.


حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه اسلام در زمان و مکانی ظهور پیدا کرد که دنیا در آتش جهل بود و افراد باسواد از تعداد انگشتان دست نیز تجاوز نمی کرد، عنوان کرد: نخستین پیام اسلام خواندن و بزرگترین معجزه پیامبر(ص) نیز کتاب قرآن بوده است.


وی با تاکید بر اینکه یکی دیگر از معجزات پیامبر اسلام علم، خرد و جهل ستیزی بوده است، خاطرنشان کرد: همواره پیامبر اکرم و ائمه اطهار بر مسئله دانش ورزی، کتابخوانی و حفظ و نگهداری از کتاب تاکید داشته اند.

 

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر ضرورت روی آوردن به مطالعه کتاب در جامعه بیان داشت: کتاب مهمترین ابزار فرهنگی تمدن ساز در یک جامعه است.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان با بیان اینکه هیچ تمدنی خالی از کتاب نیست، یادآور شد: مسئله ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی باید در جامعه نهادینه شود.

 

پایان پیام/
 

کد خبر 115802

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =