تظاهرات بی سابقه مردم بحرین علیه رژیم آل خلیفه

مردم بحرین فردا جمعه در اعتراض به سیاست سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه علیه معترضان تظاهرات گسترده ای را برگزار می کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، "ائتلاف انقلاب 14 فوریه"در بیانیه ای از مردم بحرین خواست تا راهپیمایی بی سابقه ای را جمعه 19 اسفند(9 مارس) در اعتراض به سیاست های سرکوبگرانه آل خلیفه علیه مردم و نقض قوانین بین المللی و حقوق بشر علیه زندانیان برگزار کنند.
در این بیانیه آمده است:"شیخ عیسی قاسم " روحانی برجسته شیعی بحرین همه طیف ها را به راهیپمایی ملی و مردمی در روز 9 مارس فراخواند و این اقدام در این مرحله را موضع استثنایی برای انقلاب باشکوه بحرین دانست.
این بیانیه تاکید می کند: تجربه نشان داده است که اصلاح نظام غیر ممکن است و باید سرنگون شود و پس از آن ملت باید سرنوشتش را تعیین کند و نظام سیاسی جدیدی را که با خواسته ها و آرزوهایشان تطابق دارد، انتخاب کنند.
بنابر گزارش خبرگزاری اباء، اعتراضات ضد دولتی در بحرین از اواسط فوریه 2011 میلادی آغاز شده و تاکنون ادامه دارد. مردم بحرین در ابتدای امر اصلاحات سیاسی و اجتماعی را خواستار بودند، اما پس از اقدامات سرکوب گرانه رژیم آل خلیفه علیه اعتراضات مردمی، خواسته شان سرنگونی رژیم شد.
گفتنی است، عربستان سعودی و امارات متحده عربی 4 مارس 2011 با اعزام نیرو به بحرین به درخواست منامه برای کمک به نیروهای امنیتی این کشور در سرکوب اعتراضات پاسخ مثبت دادند.
پایان پیام/

کد خبر 115801

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =