کانون های فرهنگی و هنری مساجد نقطه قوت در امور فرهنگی است

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان، کانون های مساجد را نقطه قوت در امور فرهنگی و تربیت کننده نیروهای متعهد در جامعه دانست.

کامل گلباغی، مسئول دبیرخانه امور مساجد استان کردستان در حاشه مراسم 18 اسفند که در محل مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج به خبرنگار شبستان گفت: امروز، کانون های فرهنگی هنری مساجد کار بزرگی را پیش رو دارند و آن نقش آفرینی در تمام ساحت های جامعه برای مقابله با جنگ نرم وناتوی فرهنگی دشمن است.


وی افزود: رسالت مسجد باید در مقابله با جنگ‌نرم دشمن باشد، زیرا دشمن در جنگ نرم اعتقادات دینی جوانان را هدف قرار داده تا دین را از جامعه بردارد زیرا جنگ نرم دشمن، امروزه جنگ دین و اعتقادات دینی است.


مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان، با اشاره به اینکه برای مواجهه با جنگ نرم باید مساجد را تقویت کرد، عنوان داشت: مساجد باید به امام جماعت خطیب، دانشمند به روز و آگاه مجهز شوند و با انواع روش‌های اسلامی و شگرد‌ها جوانان را به مساجد جذب کنند.


این مقام مسئول تصریح کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد باید با انجام فعالیت های گسترده و برنامه های پر هیجان و جذاب، جوانان و نوجوانان را به سوی مساجد جذب کنند و با افزایش بصیرت آنان گامی در مقابله با تهاجم فرهنگی بردارند.


گلباغی یادآور شد: اگر جامعه بخواهد جوانان را در مکان‌های دیگری جز مساجد سازماندهی کند باید هزینه‌های فراوانی صرف کند‌، اما با بهره ‌برداری بهینه از مساجد و جذب جوانان می توان گامی در جهت خنثی کردن توطئه های دشمنان برداشت.


وی افزود: کانون‌های مساجد با ایجاد وحدت و انسجام در اقشار مختلف به ویژه جوانان اقتدار، پیروزی و عزتمندی مسلمانان را تقویت کرده و پایه اعتقادی جوانان را در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی مستحکم‌تر می‌سازد.


مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان، نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد را در تربیت نیروهای متعهد در جامعه موثر دانست و تصریح کرد: با استعداد شناسی و تلاش برای شکوفا سازی استعدادها می توان زمینه رشد و پیشرفت جوانان و نوجوانان را فراهم کرد.


گلباغی با اشاره به کارکرد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، عنوان کرد: کارهای فرهنگی با ایجاد انگیزه و رغبت بستر حضور جوانان را در مسجد فراهم می‌آورد و آنان را با تقوا، نماز و بندگی خدا نزدیک می‌کند.

 

پایان پیام/ 

کد خبر 115796

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =