لرستان آماده پذیرش مسافران نوروزی است

استاندار لرستان ایام نوروز را فرصتنی مغتنم برای آشنایی با فرهنگ غنی، آداب و رسوم، آثار تاریخی و طبیعی لرستان خواند و از آمادگی کامل این استان برای پذیرش مسافران نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، دکتر حبیب الله دهمرده، استاندار لرستان امروز (18 اسفند) در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی این استان گفت: استان لرستان آماده پذیرش مسافران نوروزی است.


وی مردم لرستان را مردمی مهمان نواز و صمیمی خواند و افزود: ایام نوروز فرصتنی مغتنم برای عموم گردشگران است تا با فرهنگ غنی، آداب و رسوم، آثار تاریخی و طبیعی استان لرستان آشنا شوند.


دهمرده اظهار داشت: تمام امکانات و ظرفیت های دستگاه ها و نهادهای مرتبط با ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی باید در راستای ارایه خدمات به مسافران نوروزی و کاروان های راهیان نور بسیج شود.


وی با اشاره به قابلیت ها و ظرفیت های بی نظیر گردشگری در استان برای جذب مسافران نوروزی عنوان کرد: مردم لرستان همچنین دارای ظرفیت های بسیار بالایی در مهمان نوازی هستند.


استاندار لرستان توجه به مسایلی از جمله اسکان، مسایل بهداشتی، مواد خوراکی سالم، پایگاههای امداد بین جاده ای، اورژانس شهری را از جمله مواردی بر شمرد که در راستای رفاه مهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور باید مورد توجه واقع شود و اذعان داشت: بایستی تلاش کنیم که هزینه سفر هموطنان در پایین ترین سطح انجام شود.


دهمرده با بیان اینکه تصمیم بر این است که ظرفیت های اسکان به صورت رایگان در اختیار مهمانان قرار گیرد، از آمادگی امدادهای بین جاده ای هلال احمر، راهداری، پلیس راهور، اورژانس و نیز پایگاههای پذیرایی و راهنمایی از مهمانان نوروزی و کاروانهای راهیان نور در جاده های استان خبر داد.


گفتنی است، در این جلسه مدیران مرتبط با ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی نیز گزارشی از کارها و برنامه های در دست اجرای خود را در ایام نوروز ارائه دادند.


پایان پیام/

 

کد خبر 115794

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =