اجرای صحیح عدالت؛ سنگ بنای پیشرفت است

استاندار هرمزگان با بیان اینکه عدالت و پیشرفت لازم و ملزوم یکدیگرند، خطاب به مدیران کل دیوان محاسبات کشور گفت: اجرای صحیح عدالت سنگ بنای پیشرفت است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از هرمزگان، ابراهیم عزیزی، استاندار هرمزگان در همایش مدیران کل دیوان محاسبات کشور در بندرعباس اظهار داشت: همایش های اینچنینی باید در افقی درازمدت به اجرای صحیح عدالت و رسیدن به پیشرفت منتهی گردد.

 

وی ادامه داد: در نظام سیاسی مبتنی بر دین، پیشرفت و آبادانی بدون عدالت مورد قبول نیست و اسلام و آئین ما نیز آن را نمی پذیرد.

 

عزیزی با اشاره به اینکه عدالت و پیشرفت باید در تمامی امورات ما جاری باشد، افزود: عدالت و پیشرفت لازم و ملزوم یکدیگر هستند و اگر تنها به دنبال اجرای عدالت باشیم و پیشرفت را از نظر دور سازیم، به خطا رفته ایم.

 

وی به شعار و تاکید دولت نهم و دهم در خصوص عدالت گستری اشاره کرد و بیان داشت: دولت در ابتدای شروع خدمتگذاری خود افق های قله عدالت و مهرورزی را برای خود ترسیم کرده و در همین راستا گام برداشته است.

 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: مجموعه دیوان محاسبات نیز قطعا با همین رویکرد به وظایف خود عمل کرده و در مسیری که به رضابت خدا و خلق خدا منجر می شود، در حال حرکت است.

 

وی، پرداختن به حاشیه ها را موجب دلسردی مردم دانست و تصریح کرد: امروز همه باید با پرهیز از ورود در مسائل حاشیه ای و دامن زدن به شایعات پوچ و بی اساس در راستای ایجاد وحدت آحاد جامعه از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

 

عزیزی، وحدت را پیش نیاز نجات بشریت از ظلم استکبار عنوان و خاطر نشان کرد: امروز دشمن به دنبال ایجاد تقرقه و جلوه دادن نظام به عنوان نظامی ناکارآمد است که همه باید در این زمینه، هوشیار عمل کنیم.


وی در پایان همچنین توسعه فرهنگ نظارت پذیری را تضمین کننده سلامت و بر طرف کننده مشکلات پنهان شده دستگاه ها دانست.

 

پایان پیام/

کد خبر 115793

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =