آغاز جشن نیکوکاری با برپایی 531 پایگاه ثابت و سیار در گلستان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان از برپایی 531 پایگاه ثابت و سیار جشن نیکوکاری برای کمک های مردمی در سطح استان خبر داد.

عباس حاجی اکبری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان از برپایی 531 پایگاه ثابت و سیار جشن نیکوکاری برای کمک های مردمی در سطح استان خبر داد و به خبرنگار شبستان گفت: از این تعداد پایگاه برگزار شده در سطح استان، 438 پایگاه ثابت و مابقی سیار است.


وی با اشاره آغاز جشن نیکوکاری در ساعت 8 صبح امروز (18 اسفند)، افزود: امسال حضور گسترده مردم در ساعات اولیه پرشور بوده و امیدواریم نسبت به سال قبل افزایش یابد.


حاجی اکبری تصریح کرد: پایگاه های جشن نیکوکاری برای جمع آوری کمک های مردمی تا ساعت 8 شب امشب دایر است و در صورت استقبال مردم تمدید خواهد شد.


وی گفت: به دلیل تعطیلی مدارس در پنجشنبه ها، همچنین مراسمی روز گذشته (17 اسفند) در مدارس استان برگزار و هدایای دانش آموزان جمع آوری شد.


حاجی اکبری افزود: تمامی هدایای جمع آوری شده در مدارس، توسط مدیر همان مدرسه بین دانش آموزان نیازمند توزیع می شود.


وی در خصوص تحویل هدایای جمع آوری شده به نیازمندان، گفت: امشب پس از پایان برگزاری جشن نیکوکاری وجوه جمع آوری شده شمارش و هدایایی اهدایی قیمت گذاری شده و از شنبه بین خانواده های تحت پوشش استان توزیع می شود.


وی ادامه داد: در کنار برپایی پایگاه جشن نیکوکاری، پایگاه اکرام ایتام نیز برپا شده است تا گلستانی های نوعدوست حمایت ایتام تحت پوشش این نهاد را برعهده گیرند.


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان با بیان اینکه حدود 200 یتیم بدون حامی در استان وجود دارد، گفت: در استان هشت هزار و 500 یتیم وجود دارد که 14 هزار حامی این ایتام را حمایت می کنند.


وی افزود: طی 11 ماهه گذشته این حامیان دو میلیارد و 500 میلیون تومان به حساب ایتام تحت پوشش خود واریز کردند.


حاجی اکبری گفت: این حامیان هم در داخل کشور و هم در خارج کشور نظیر کشورهای آمریکا، کویت و آلمان و غیره زندگی می کنند.

 

وی یادآور شد: در جشن نیکوکاری سال گذشته 280 میلیون تومان کمک های نقدی و جنسی در سطح استان جمع آوری شد.


پایان پیام/

کد خبر 115792

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =