لزوم کیفی سازی و منطقی کردن برنامه های کانون های مساجد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران با اشاره به اینکه کانون های مساجد در جذب جوانان مساجد اهتمام ویژه ای داشته باشند، گفت: کیفی سازی، منطقی و محتوایی کردن برنامه های کانون ها باید موردتوجه این مجموعه باشد.

 

به گزارش خبرنگار شبستان، سید احسان قاضی زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در همایش کانون بصیرت و بیداری اسلامی با اشاره به گسترش موج بیداری اسلامی با مرکزیت و محوریت مساجد در منطقه خاورمیانه گفت: مساجد در جنبش بیداری اسلامی نخستین پایگاه و مرکز حرکت ها و نهضت های اسلامی بوده اند و در بازگشت به سنت اصیل اسلامی نقش مساجد در بازگشت به حقیقت اسلام انکارناپذیر است.

وی با اشاره به اینکه نقش کلیدی مساجد و روحانیت در بیداری اسلامی واضح است، اذعان کرد: بیانات امام خمینی (ره) که شاکله رژیم پهلوی را منحل کرد خود گواه این مدعا است. امام (ره) در قرن بیستم با محوریت مسجد جنبش بیداری اسلامی را به نفع دین تاویل و مصادره کردند و با احیاء دین و معنویت امید تازه ای در انقلاب دمید که این نقطه آغاز بیداری اسلامی و نقطه مقابله با مستکبران شد.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با تاکید بر محوریت مساجد در جنبش بیداری اسلامی، ادامه داد: اهمیت این مرحله و جنبش های بیداری اسلامی به قدری است که معاندین و منافقین جهان با تمام توان فرهنگی خود را برای مقابله با آنها صف آرایی کرده اند.

 

قاضی زاده اظهار کرد: نقش مساجد در وحدت میان مسلمانان به قدری با اهمیت است که می تواند دشمنان را در رسیدن به اهدافشان ناامید کند. بنابراین مساجد به عنوان خانه خدا وظیفه خطیری در این زمینه دارند و ائمه جماعات مساجد نیز در برقراری رابطه منسجم می توانند مسیر هدایت گری برقرار کنند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران نقش مساجد و کانون های فرهنگی هنری مساجد را در بیداری اسلامی قابل توجه عنوان کرد و گفت: بودجه قابل توجهی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کانون های مساجد اختصاص یافته است که این نشان از اهمیت جایگاه این مراکز است.

قاضی زاده بر لزوم کیفی سازی، منطقی و محتوایی کردن فعالیت های کانون های مساجد تاکید و تصریح کرد: لازم است کانون های فرهنگی هنری مساجد با برگزاری برنامه های جاذبه مند رویش و جاذبه جوانان را در مساجد را زیاد کنند.

وی خطاب به ائمه جماعات و مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: کار فرهنگی زمان بر و مدت دار است اگر سلایق جوانان با شما متناسب نبود به او فرصت دهید و با برگزاری برنامه های محتوایی و هدفدار به دنبال رویش و جذب آنها باشید.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با تاکید بر محور قرار گرفتن مساجد در فعالیت های کانون های فرهنگی و حفظ جایگاه این پایگاه عبادی، تصریح کرد: مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران نیز با همکاری و مساعدت یکدیگر در راستای رونق روزافزون کانون های فرهنگی هنری مساجد تلاش می کنند.


 پایان پیام/

کد خبر 115791

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =