62 شرکت حمل و نقل در گلستان به مسافران نوروزی خدمات می دهند

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گلستان گفت: در مدت اجرای طرح نوروزی در استان 62 شرکت حمل و نقل مسافربری ارائه خدمات خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از استان گلستان، مهدی میقانی، مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گلستان، امروز ( 18اسفند) در جمع خبرنگاران گفت: 2 هزار و 250 دستگاه اعم از اتوبوس، مینی بوس و سواری در ایام تعطیلات نوروزی به مسافران در قالب ناوگان حمل و نقل عمومی سرویس دهی می کنند.
 

وی افزود: ناوگان حمل و نقل عمومی استان دارای 45 هزار و 800 صندلی است که به ازای هر هزار نفر در استان 27 صندلی حمل و نقل عمومی وجود دارد.
 

میقانی اظهار داشت: این در حالیست که در کشور برای هر یک هزار نفر 20 صندلی وجود دارد که در این شاخص نسبت به میانگین کشوری در جایگاه بالاتری هستیم.
 

وی خاطرنشان کرد: از سال آینده نیز تمامی شرکت های حمل و نقل استان دارای رتبه خواهند شد که در حال حاضر رتبه همه این شرکت ها 5 است که باید آیتم های مورد نظر را ارتقاء دهند تا رتبه آنها افزایش پیدا کند.
 

میقانی اذعان داشت: بزرگترین چالش در بحث حمل و نقل استان فرسودگی مینی بوس ها است که بیش از 25 سال سن دارند که یک هزار و 400 دستگاه مینی بوس فرسوده در استان وجود دارد که باید در کارگروه نوسازی ناوگان به صورت جدی در سال آینده مورد توجه قرار بگیرد.
 

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین مسائل در بخش حمل و نقل متولی نداشتن حمل و نقل روستایی است که پس از هدفمندی یارانه ها وزارت کشور، وزارت راه، حمل و نقل همه در کار نظارت بر حمل و نقل روستایی نظارت دارند و دهیاران بهترین مرجع برای نظارت بر حمل و نقل در این بخش هستند.
 

گفتنی است، اجرای طرح نوروزی در استان از (25 اسفند) سال جاری آغاز و تا (15 فروردین) سال 91 ادامه خواهد داشت.
 

پایان پیام/

کد خبر 115789

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =