کانون های مساجد باید حکومت اسلام را در جهان فراگیر کنند

معاون سیاسی، امنیتی استانداری مرکزی گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد باید حکومت اسلامی را در جهان فراگیر کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، ابوالقاسم نصراللهی، معاون سیاسی، امنیتی استانداری مرکزی در مراسم گرامیداشت هجدهم اسفند که در مجتمع فرهنگی هنری آفتاب اراک برگزار شد، گفت: امروز دشمن به دنبال ضربه زدن به مبانی اعتقادی و انقلابی ایران است که مسئولان کانون های مساجد پدافند فرهنگی در مقابل هجمه دشمن هستند.


وی با بیان اینکه صدای انقلاب با معیارها و شاخص های قرآنی از مساجد آغاز شد، افزود: مساجد پایگاه اصلی انتشار انقلاب بودند و انقلاب اسلامی با سلاح مساجد و افراد دینمدار و حق طلب به پیروزی رسید.


نصراللهی ادامه داد: باید همه مقاومت های جهان متاثر از مسجد و حرکت های مسجدی دنیا را فرا بگیرد نه به این معنا که ایران طالب حکومت طلبی و سلطه است بلکه طرفدار فراگیری حکومت اسلامی در جهان است.


معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی ضمن قدردانی از فعالیت های ستادعالی و دبیرخانه مساجد استان مرکزی در تجهیز مساجد به کانون ها، به راه اندازی پایگاه رفع شبهات در کانون های مساجد تاکید کرد.


وی، همچنین حضور بی نظیر مردم در پای صندوق های رای در همایش و جلوه(12اسفند) در کشور را سبب شکست ابرقدرت ها دانست.


در ادامه این مراسم مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی گفت: گسترش فعالیت های فرهنگی، دینی و توجه به کانون های مساجد، باید از مهم ترین برنامه های مسئولان برای خنثی کردن تهاجم فرهنگی باشد.


حجت الاسلام مصطفی ذوالفقاری با اشاره به بخشی از فعالیت های ستاد عالی کانون های فرهنگی مسجد کشور گفت: هم اکنون بیش از 13 هزار کانون فرهنگی، چهار هزار و 35 کتابخانه، 27 هزار مجری طرح تلاوت نور، 300 کانون تخصصی در قالب 23 رشته در سطح کشور فعالیت دارند و تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور مقرر است 25 درصد مساجد کل کشور کانون فرهنگی داشته باشند که با برنامه ریزی های انجام شده در ستاد عالی و دبیرخانه های استانی این مهم با شیب ملایمی در حال انجام است تا با افزایش کمی لطمه ای به کیفیت برنامه ها وارد نگردد.

 

وی افزود: در این استان نیز همگام با سراسر کشور تا کنون بر اساس سهمیه اختصاص یافته 350 کانون فرهنگی تاسیس گردیده است که 120 کانون در روستا ها و مابقی در شهر ها مشغول به فعالیت هستند.
 

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان مرکزی ادامه داد: همچنین تا کنون 19 کانون تخصصی با موضوعات قرآن، نماز، ولایت، عترت، مهدویت، عقاید اسلامی، ایثار و شهادت، آموزش، پژوهش، کتابخانه ای، عفاف و حجاب، آواها و نغمه ها، مشاوره، تبلیغات و سمعی بصری، هنرهای تجسمی، IT، مراسمات و اردو ها، ورزش و نظارت و ارزشیابی تشکیل و در رشته های تخصصی خود مشغول فعالیت هستند.


حجت الاسلام ذوالفقاری همچنین اعضای کانون های مساجد را از پیشگامان فرهنگی عنوان کرد و گفت: کسب رتبه های برتر جشنواره کشوری مدهامتان، کسب رتبه های برتر در جشنواره کشوری کوثر پرفروغ، کسب دو مقام برتر درجشنواره کشوری گلدسته های سپید، کسب رتبه برتردرهمایش کشوری امام سجاد(ع) و رتبه های برتر در جشنواره فرهنگی ترنج از افتخارات اهالی مسجد در استان مرکزی است.
 

لازم به ذکر است، در مراسم گرامیداشت هجدهم اسفند سالروز تاسیس کانون های مساجد کشور که با حضور معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، مدیر کل و روسای ادارت تابعه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، مسئولان، رابطان، اعضا و کتابداران کانون های مساجد استان مرکزی برگزار شد از 305 مسئول، یکصد رابط فعال در کانون های مساجد، 40 نفر از ائمه جماعاتی که بیشترین همکاری را با کانون ها داشتند و 30 نفر از خواهران فعال در کانون های مساجد تقدیر شد.


گفتنی است، گروه سرود کانون فرهنگی هنری حضرت علی اصغر(ع) اراک نیز در این مراسم به اجرای برنامه پرداختند.

 

پایان پیام/

 

کد خبر 115787

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =