پرداختن به مسائل فرهنگی باید با رعایت حد وسط صورت بگیرد

معاون فرهنگی، اجتماعی دانشگاه تبریز گفت: پرداختن به مسائل و موضوعات فرهنگی باید با ظرافت و اعتدال و رعایت حد وسط و به دور از افراط و تفریط صورت بگیرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از آذربایجان شرقی، معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تبریز در نشست مدیران فرهنگی منطقه دو دانشگاه های کشور که به مدت دو روز به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد، با اشاره به اهمیت توجه به مسایل فرهنگی در دانشگاه ها گفت: توجه به فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها به دلیل حساس بودن از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا نهادهای فرهنگی با عواطف، احساسات و روان دانشجویان در ارتباط هستند.


دکتر رجب ایزدی افزود: پرداختن به مسائل و موضوعات فرهنگی باید با ظرافت و اعتدال و رعایت حد وسط و به دور از افراط و تفریط صورت بگیرد تا بتوانیم مصداق امت وسط قرار بگیریم و برگزاری اینچنین نشست هایی نیز می تواند برای تحکیم و اجرای این سیاست ها کارساز باشند.

 

مدیر امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه تبریز نیز در این نشست با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن و 12 اسفند انتخابات مجلس نهم گفت: این دو حماسه ماندگار موجب شادی دوستان این انقلاب شد و یاس و ناامیدی را برای استکبار جهانی فراهم نمود که دشمنان این نظام فکر تجاوز به کشورمان را از روی میزکاری خود بردارند.


حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی تصریح کرد: این حرکت ها الگویی برای موج بیداری اسلامی در منطقه خواهد شد.


وی در ادامه با اشاره به برگزاری چنین نشست هایی در دانشگاه ها گفت: امیدواریم مدیران فرهنگی دانشگاه ها با رصد نیازهای فرهنگی دانشگاه ها بتوانند برای تحقق این نیازها گام های موثری در اینگونه جلسات بردارند.


دبیر شورای مدیران فرهنگی منطقه دو دانشگاه های کشور نیز با اشاره به محورهای اصلی این نشست گفت: در این نشست دو روزه آیین نامه اردوها و آیین نامه شورای تعامل دانشجو با دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت.


محمد زنجانی در ادامه با اشاره به برنامه های جنبی این نشست گفت: در این راستا یک کارگاه آموزشی نیز تحت عنوان " نقش رسانه در فعالیت فرهنگی " برگزار شد.


وی افزود: این نشست با هدف تعامل مدیران فرهنگی دانشگاه های منطقه دو با یکدیگر و بحث و تبادل نظر در خصوص مسایل فرهنگی مطرح شده در دانشگاه ها برگزار می شود.


وی با اشاره به اینکه این نشست ها هر 40 روز به میزبانی یکی از دانشگاه ها صورت می گیرد، تصریح کرد: در این جلسات چند موضوع فرهنگی مختلف مورد بحث قرار می گیرد و در خاتمه مصوباتی به تصویب مدیران می رسد.


یادآور می شود، در این نشست مدیران 18 دانشگاه از جمله دانشگاه های تبریز، محقق اردبیلی ،زنجان ، قزوین، لرستان، ارومیه، همدان،کرمانشاه، بناب، مراغه، دانشگاه تربیت معلم آذربایجان، دانشگاه صنعتی سهند، هنر اسلامی تبریز، همدان و صنعتی ارومیه شرکت داشتند.


بر پایه همین گزارش، این نشست ازسوی دبیرخانه شورای مدیران فرهنگی دانشگاه های منطقه دو کشور به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.


پایان پیام/
 

کد خبر 115783

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =