22 هزار دانش آموز گلستانی به مناطق عملیاتی کشور اعزام شدند

مدیرکل حمل و نقل پایانه های گلستان گفت: 22 هزار دانش آموز دختر و پسر پایه دوم دبیرستان در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی اعزام شده اند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از استان گلستان، مهدی میقانی، مدیرکل حمل و نقل پایانه های گلستان، امروز ( 18 اسفند) در جمع خبرنگاران استان گفت: حدود 11 هزار دانش آموز پسر و 11 هزار دانش آموز دختر مقطع دوم متوسطه از استان به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور عزام شده اند.
 

وی افزود: از (14 اسفند) نیز 13 هزار نفر از سوی سپاه نینوای استان در قالب راهیان نور ساماندهی شده اند که کار اعزام آنها نیز آغاز شده است.
 

میقانی به اشاره به اجرای طرح نوروزی در استان، اظهار داشت: بازدید های مشترک از توقفگاه های بین راهی مانند نمازخانه ها و رستوران ها در حال انجام است و تاکنون نیز از 23 توقفگاه بازدید شده است و نواقص آنها به مدیریت این اماکن اطلاع داده شده است تا در ایام باقی مانده به تعطیلات نوروزی بتوانند این نوالقص را جبران کنند.
 

وی اضافه کرد: پلیس راه و اداره کل حمل و نقل نیز از نحوه عملکرد شرکت های حمل و نقل بازدید می کنند چراکه همه اتوبوس ها باید قبل از حرکت توسط مدیرفنی شرکت کنترل شوند و در صورت وجود نقص و مشکل از تردد آنها جلوگیری شود.
 

میقانی خاطرنشان کرد: نرخ های مسافربری نیز در همه کشور از (25 اسفند) تا پایان طرح 20 درصد افزایش خواهد داشت.
 

وی  عنوان کرد: برای رفاه حال بیشتر مسافران و انجام کار فرهنگی در استان، گنجه های کتاب در اتوبوس ها پیش بینی شده که در سال 91 بیشتر به آن پرداخته می شود.
 

میقانی گفت: در حال حاضر 6 دستگاه اتوبوس در گرگان و چند داستگاه نیز در شهرستان کلاله مجهز به گنجه های کتاب هستند.
 

وی به خرید بلیط اینترنتی در استان اشاره کرد و افزود: برای رفع دغدغه مسافران برای تهیه بلیط، خرید اینترنتی راه اندازی شده و 10 دفتر ICT روستایی نیز با بخش خصوصی قرارداد دارند.
 

پایان پیام/

کد خبر 115780

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =