اهتمام عملی به نماز معیار سنجش افراد جامعه است

مدیرکل زندان های سیستان و بلوچستان گفت: اهتمام به نماز معیار سنجش افراد در یک جامعه است.

به گزارش خبرنگار شبستان از زاهدان، علیرضا بابایی، مدیرکل زندان های استان سیستان و بلوچستان، در سومین جلسه ستاد اقامه نماز اداره کل زندان های سیستان و بلوچستان با اشاره به ضرورت اهتمام و لزوم تلاش در امر گشترش فرهنگ نماز در بین مددجویان، سربازان وظیفه و کارکنان زندان های استان، گفت: همانگونه که امام علی (ع) می فرمایند که مومن را در با اهتمام او به نماز باید شناخت و در این راستا بهترین معیار برای شناخت افراد میزان توجه و اهتمام آنان به نماز می باشد.

وی با اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی گسترش و توسعه فرهنگ نماز و شعائر اسلامی و دینی یک اصل و ضرورت راهبردی می باشد، افزود: فلسفه تشکیل حکومت و نظام اسلامی امر به معروف و نهی از منکر می باشد که بالاترین وجه این امر اقامه نماز است. اقامه نماز روشنگر مسیر هدایت و اصلاح و منجر به نزدیکی و انس رضایت خداوند متعال می گردد.

بابایی با تاکید بر اقامه نماز جماعت و تجهیز و بهسازی نمازخانه های زندان های استان، اظهار داشت: نماز جزو شعائر دین اسلام است و اقامه و برپا داشتن عملی نماز در اول وقت و به جماعت و تجهیز و بهسازی نمازخانه های زندانهای استان ضرورتی خطیر در امر گسترش فرهنگ نماز در بین مددجویان می باشد.

بابایی در جلسه ستاد اقامه نماز زندانهای سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: نماز مهم‌ترین عامل و بهترین مؤلفه برای کاهش بحران‌ها و آسیب‌های اجتماعی، خانوادگی و فردی در تمامی عصرها و زمان است.

وی با بیان اینکه امروزه بحران‌ها و چالش‌های خطرناکی همچون بی‌هویتی، بحران‌های خانوادگی و از بین رفتن پیوندهای اجتماعی جوامع بشری را تهدید می‌کند، گفت: راه حل عبور از همه این بحران‌ها و چالش‌های اساسی، اقامه نماز است.

بابایی، نماز را عمومی‌ترین بخش تربیت انسان دانست و تصریح کرد: بودجه‌هایی که صرف اقامه و توسعه فرهنگ نماز می‌شود هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری در جهت سامان بخشیدن و توسعه فرهنگ اجتماعی جامعه است.

وی با اشاره به فرمایش امام صادق (ع) که فرمودند مومن باید قول و عمل داشته باشد، گفت: در دین اسلام عهد و پیمان و قول با عمل و اجرای تعالیم و آموزه های دینی مانند اقامه نماز همراه و همگام است و در این راستای ضروری است که از همه امکانات موجود برای توسعه و گسترش فرهنگ نماز در جامعه استفاده و بهره برداری کرد.
 

پایان پیام/

کد خبر 115775

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =