کتاب اقتصاد در اسلام رونمایی شد

کتاب اقتصاد در اسلام به مناسبت سال جهاد اقتصادی در خرم آباد رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی، نماینده ولی فقیه در لرستان و مولف این کتاب شب گذشته (17 اسفند) در مراسم رونمایی از کتاب اقتصاد در اسلام در خرم آباد، گفت: با توجه به نامگذاری سال جاری با عنوان جهاد اقتصادی این کتاب با نام اقتصاد در اسلام نوشته شده و محتوای آن مربوط به مطالب ارائه شده خطبه ‌های نماز جمعه خرم‌ آباد در رابطه با اقتصاد اسلامی است.


وی افزود: این کتاب در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص سال جهاد اقتصادی تدوین شده و در آن سعی شده با الگو قرار دادن اقتصاد اسلامی در جامعه و توجه به آیات، روایات و سیره عملی معصومین (ع) به موضوع پرداخته شود.


حجت الاسلام میرعمادی اظهار داشت: کتاب اقتصاد در اسلام در 199 صفحه تهیه و در سه هزار نسخه منتشر شده که شامل پنج بخش شامل ویژگی های اقتصاد اسلامی، عوامل رشد اقتصادی از دیدگاه اسلام، موانع رشد اقتصادی از دیدگاه اسلام، اخلاق اقتصادی و ارزش و اهمیت کار در اسلام است.

 

وی تصریح کرد: ویژگی های اقتصاد اسلامی مشتمل بر مباحث اصل حاکمت توحید و بندگی خدا، اقتصاد مبتنی بر وحی و عقل، ارزش مادی و معنوی کار،امنیت اقتصادی و همچنین عوامل رشد اقتصادی از دیدگاه اسلام و مباحثی همچون کار و تلاش، علم و دانش از جمله بخش های این کتاب است.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: مدیریت و برنامه ریزی، افزایش بهره وری، کاهش بیکاری و عدالت اقتصادی،موانع رشد اقتصادی از دیدگاه اسلام اعم از تکاثر، رشوه،اختلاس، گناه، دوری از یاد خدا،فرهنگ مصرف گرایی، همچنین اخلاق اقتصادی یا آداب کسب و تجارت مشتمل بر مباحث صداقت و راستی، یادگیری احکام شرعی اقتصاد، انصاف در معامله، ضرورت ثبت و تنظیم اسناد مالی، تعاون و همکاری اقتصادی، صرفه جویی و پرهیز از اسراف و نیز ارزش و اهمیت کار در اسلام از دیگر بخش های این کتاب است.

 

گفتنی است، مراسم رونمایی کتاب اقتصاد در اسلام در محل نمایشگاه بزرگ کتاب لرستان برگزار شد.


پایان پیام/

 

کد خبر 115768

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =