جشنواره سینمای جوان مقدمه شکل گیری سینمای فاخر ایران اسلامی است

مدیرکل نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره سینمای جوان مقدمه شکل گیری سینمای فاخر ایران اسلامی در عرصه بین المللی است.

سیدعلیرضا سجادپور، مدیرکل نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار شبستان در بجنورد وجود استعدادهای فراوان هنری در کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: یکی از راه هایی که می تواند به عدم تمرکز سینما در پایتخت کمک کند، جشنواره های منطقه ای است،

 

وی افزود: پوشش استعدادهای جوان، فعال بودن دفاتر سینمای جوان در استان ها و ارتباط مستقیم و بی واسطه با این استعدادها در هراستان، سبب شده است تا این جشنواره به مهمترین جشنواره استانی و بومی کشور تبدیل شود.

 

سجادپور یکی از مهمترین مسائلی که برای فیلمسازان جوان ایجاد انگیزه می کند را وجود یک ویترین برای عرضه محصولات آن ها بیان کرد و اظهار داشت: جشنواره فرصت بسیار مهمی برای نمایش آثار است چرا که یک رقابت سالم، جذاب و پرشور فرهنگی در آن رقم می خورد.

 

وی ادامه داد: آشنا شدن دست اندرکاران و صاحبنظران با استعدادهای مختلف پس از تماشای آثار و محک زدن توانایی ها و دادن خط فکری مناسب به فیلمسازان به شرط مدیریت و داوری درست از دستاوردهای برگزاری این جشنواره است.

 

وی با ابراز خرسندی از تغییرات مثبت محتوایی سینمای جوان در مجموعه آثار ارایه شده در جشنواره های مختلف در سال های اخیر بیان داشت: سینمای آینده ما از این جوان ها باید تغذیه شود و به مدیران فرهنگی مناطق و فیلم سازان توصیه می کنم تا گرایش های مضمونی و ارزشی را در آثار خود بسیار جدی بگیرند.

 

سجادپور افزود: سینما تنها جایی برای مانور در ساختار و فرم گرایی نیست، بلکه مسئله مهم در این هنر مضمون پیام و حرفی که در آثار بیان می شود، است.

 

وی ادامه داد: راه نجات و بازگشت سینمای ما به دامن مردم و جامعه و رشد و تعالی آن در جهان، نفوذ و گسترش این هنردر منطقه و جهان اسلام و مورد توجه قرار دادن مضامین ارزشی و فرهنگ خاص بومی این کشور اسلامی است.

 

مدیرکل نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: با بهره گیری از ارکان اعتقادی و فرهنگی و عناصری که موجب تمایز جدی جامعه ایران با جهان شده است و آن را به قطب فرهنگی و فکری و اجتماعی تبدیل کرده به کارگیری مضامین دینی و مورد توجه قرار دادن این مضامین در تولید آثار قطعا می توانیم سینمای جهانی داشته باشیم.

 

سجادپور همچنین با صراحت گفت: سینمای ما به شرطی جهانی می شود که کاملا ایرانی و براساس منافع ملی و و یژگی ها و خصایص فرهنگی و اعتقادی ما باشد.

 

وی در ادامه تولید فیلم کوتاه و سینماگران جوان در این عرصه را خالقان آثار فاخر بلند سینمایی در آینده نام برد و برگزاری این جشنواره و برنامه هایی از این دست را مقدمه ای برای ورود و حضور مستمر در این عرصه عنوان کرد.

 

وی در خاتمه گفت: در هیچ کجای دنیای اینگونه نیست که تمامی هنرمندان سینمای جوان به سرعت به سینمای حرفه ای وارد شوند چرا که سینمای حرفه ای آنقدر ظرفیت ندارد، البته این اتفاق می تواند به عنوان مقدمه ای قلمداد شود.

 

یادآور می شود؛ یازدهمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان فصل 4- اترک در 4 بخش فیلم کوتاه، فیلمنامه، عکس و پوستر فیلم 21 تا 23 اسفند سال جاری با حضور استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی برگزار می شود.

 

پایان پیام/
 

کد خبر 115756

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =