سمینار آموزشی آشنایی با تجارب شهرداری های پیشرفته برگزار شد

اولین سمینار آموزشی آشنایی با تجارب شهرداری های پیشرفته و ساختار و وظایف آنها با حضور شهردار، مدیران و کارشناسان شهرداری قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم،شهردار کلان شهر قم در این سمینار ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد مجموعه مدیریت شهری شهرداری قم بر لزوم توجه و اهمیت به برگزاری چنین سمینارها و همایش هایی و استفاده از نظر مشاوران تاکید کرد و اظهار داشت: مدیریت واحد شهری یکی از مهمترین ابزارهای اداره امور شهرهای پیشرفته جهان است و شهرهایی که بوسیله مدیریت واحد اداره می شوند همه ارکان شهر تحت نظر و فکر واحد اداره می شوند که این عامل سبب ایجاد یکپارچگی، هماهنگی و همکاری موثر در رشد و تعالی شهر می شود.


محمد دلبری استفاده از تجارب مدیریت شهری و سایر کلان شهرها را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: استفاده از تجارب دیگر شهرها و موفقیت های آنها از بسیاری هزینه¬ها جلوگیری نموده و راه را برای رسیدن به نقطه مطلوب شهری و نهایتاً رسیدن به موفقیت هموار می سازد.


شهردار کلان شهر قم ضمن تاکید بر برنامه چهارم و پنجم توسعه به فراهم نمودن زمینه تحقق مدیریت واحد شهری توسط دولت تاکید کرد و گفت: امیدواریم دولت محترم با تهیه دستورالعمل های مناسب، اجرای قانون مذکور را رقم بزند.


دلبری ضمن اشاره به ویژگی های منحصر به فرد کلان شهر قم که باعث می شود این کلان شهر از سایر کلان شهرها و شهرهای بزرگ کشور متمایز شود تصریح کرد: شهر قم علاوه بر جمعیت بالای آن یکی از شهرهای مهم کشور بوده و در جایگاه و منزلت بالایی قرار دارد.


شهردار کلان شهر قم وجود بارگاه مطهر و ملکوتی حضرت فاطمه معصومه (س)، مسجد مقدس جمکران، بارگاه مطهر امامزادگان، وجود حوزه علمیه و علما و مراجع و همچنین شاهراه بودن کلان شهر قم را بعنوان راه ارتباطی و مواصلاتی 17 استان کشور از ویژگی های مهم کلان شهر قم برشمرد و افزود: با این اوصاف ما باید در مجموعه مدیریت شهری اقداماتی در شان و جایگاه این کلان شهر انجام دهیم و نسبت به بررسی مشکلات موجود در سطح شهر و آسیب شناسی اقدام نماییم.


دلبری ضمن اشاره به وجود مشکلات و خلاء هایی که روزانه با آنها در مجموعه مدیریت شهری مواجه هستیم اذعان داشت: ضعف قوانین در مجموعه عریض و طویل شهرداری و مدیریت شهری و عدم شکل-گیری مدیریت یکپارچه واحد شهری بر بسیاری از مشکلات افزوده است.


شهردار کلان شهر قم به یکی دیگر از مشکلات شهری اشاره کرد و گفت: شهرداری در شورای ترافیک استان عضو نبوده و فقط به عنوان یک مدعو در جلسه شورای ترافیک استان حضور دارد و همین فاقد رای می باشد در صورتیکه 95 درصد از امور ترافیک مربوط به شهرداری می باشد.


دلبری خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود 15 هزار حکم ناشی از ماده صد در شهرداری وجود دارد که هنوز اجرایی نشده و نیازمند همکاری و کمک دستگاه قضایی استان جهت اجرای این حکم ها هستیم.


خاطرنشان می شود: در این سمینار دکتر پور موسوی عضو هیئت علمی دانشگاه و مشاور شهردار تهران در سمینار حضور داشته و نسبت به تشکیل کارگاه آموزش مدیریت شهری برای کارکنان شهرداری اقدام و مباحث آموزشی را تشریح کردند.
 

پایان پیام/

 

کد خبر 115750

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =