برپایی نمایشگاه‌های کتاب اقدامی راهبردی است

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برپایی نمایشگاه‌ها اقدامی راهبردی است که هر بار باید بنیادهای آن از لحاظ حضور ناشر و مخاطبان تقویت شود.

بهمن دری، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری هفتمین نمایشگاه کتاب اصفهان به خبرنگار شبستان گفت: برپایی نمایشگاه‌ها اقدامی راهبردی است که هر بار باید بنیادهای آن از لحاظ حضور ناشر و مخاطبان تقویت شود.


وی استقبال شهروندان و مخاطبان را در نخستین روزهای برپایی هفتمین نمایشگاه کتاب ناشران کشور در استان اصفهان مطلوب دانست و افزود: این استقبال را باید به فال نیک گرفت و بدون شک طی روزهای آتی شاهد حضور بیشتر مردم خواهیم بود و این امر رسالت ما را بیشتر می‌کند.


معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه تازه‌های عرضه کتاب در این نمایشگاه‌ها به نسبت نمایشگاه‌های گذشته رشد داشته است، بیان داشت: برپایی این نمایشگاه از لحاظ غرفه‌بندی و تعداد ناشران حرکت رو به رشدی داشته است.


دری تصریح کرد: رویکرد معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر مبنای این است که نمایشگاه‌ها نسبت به دوره گذشته یک گام جلوتر در حرکت باشند.


معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برپایی نمایشگاه‌ها جزو ایده‌‌‌آل‌های مورد نظرمان است، اضافه کرد: بنابراین نمایشگاه‌ها به لحاظ کیفی و کمی یک گام نسبت به نمایشگاه‌های قبلی خودشان باید رشد داشته باشند تا به نقطه مطلوب و چشم‌انداز بلندمدت دست یابیم.


وی یکی از محورهای عدالت را برپایی نمایشگاه‌ها در استان‌ها بیان کرد و گفت: موضوع توزیع کتاب حلقه‌ای مهم و مفقوده است که تنها در برپایی این نمایشگاه‌ها شناخته می‌شود.


دری تاکید کرد: برپایی نمایشگاه‌ها در سطح استان‌ها به ناشران این فرصت را می‌دهد تا کتاب‌های خود را در معرض دید علاقه مندان قرار دهند و همچنین مردم با سهولت کتاب‌های مورد نظر خود را خریداری کنند.


وی با اشاره به برپایی نمایشگاه‌ کتاب در سال آتی، اظهارداشت: بر اساس ارزیابی نمایشگاه‌های استان‌ها برگزاری نمایشگاه‌ها به صورت موضوعی، منطقه‌ای و ملی برگزار می‌شود.
 

پایان پیام/

کد خبر 115748

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =