شهید مهدی باکری بزرگ ترین تحلیلگر جنگ بود

فرمانده دوران دفاع مقدس و لشگر 31 عاشورا، شهید مهدی باکری را از بزرگ ترین طراحان جنگ، نابغه طراحی تاکتیک های جنگی، بزرگ ترین استاد تجزیه و تحلیلگر جنگ خواند که همه فرماندهان به این مسئله تاکید داشته اند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از آذربایجان شرقی، یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و لشگر 31 عاشورا در آیین گرامیداشت شهدای بدر و خیبر و بزرگداشت یاد شهید باکری و سرداران شهید لشگر 31 عاشورا، با اشاره به از جان گذشتگی این شهدا و به خصوص شهید مهدی باکری گفت: اخلاص عمل، توکل به خدا، خدایی بودن این شهدا بود که امروز در تاریخ کشورمان از این شهدا به خصوص شهدای این منطقه به افتخار یاد می شود.

 

سردار رحیم نوعی اقدم، در ادامه با اشاره به ویژگی های شخصیتی شهید مهدی باکری افزود: ما به عشق این شهدا و به خصوص شهید مهدی باکری در این مراسم معنوی حضور پیدا کرده ایم و معنویت، عرفان، اخلاص و داشتن روح خدایی او بود که همه مجذوب او می شدند.

 

وی، شهید مهدی باکری را از بزرگ ترین طراحان جنگ، نابغه طراحی تاکتیک های جنگی، بزرگ ترین استاد تجزیه و تحلیلگر جنگ برشمرد و ادامه داد: همه فرماندهان به این مسئله تاکید داشته اند و امروز ما هر چه داریم از این شهدا داریم و باید در همه حال از این شهدا به افتخار یاد بکنیم و ادامه دهنده راه آنان باشیم.


وی، داشتن تواضع و فروتنی، شجاعت، نداشتن ترس، قبول خطر و عشق به هدف و راه خویش را از دیگر ابعاد شخصیت حماسی شهید مهدی باکری ذکر کرد و گفت: این شهید در کنار رزمندگان با دشمن می جنگید و برای رسیدن به هدف خویش تا پای شهادت به پیش رفت.


سردار نوعی اقدم تصریح کرد: ادبیات فرماندهی شهید باکری طوری بود که رزمندگان را مجذوب خویش می کرد و همیشه گوش به فرمان او بودند و ما در اینجا جمع شدیم که با ادبیات این شهید آشنا بشویم و ادامه دهنده راه شهدای 8 سال دفاع مقدس باشیم.


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز نیز در این آیین با بیان اینکه با برپایی این مراسم معنوی، برگزاری نوزدهمین دوره اردوی زیارتی و فرهنگی این دانشگاه نیز آغاز می شود، گفت: در این اردو 820 دانشجو در قالب کاروان راهیان نور از18 تا 25 اسفند سال جاری و به مدت 8 روز به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور اعزام می شوند.


عادل طاهری، روایت راویان از رشادت های رزمندگان 8 سال دفاع مقدس، اجرای برنامه های فرهنگی مختلف، زیارت شهدا و زیارت نامه خوانی، خاطره‌گویی و اجرای مراسم خاص در هر منطقه را از جمله برنامه های این اردوی زیارتی و فرهنگی عنوان کرد.

 

وی گفت: در این اردوی زیارتی و فرهنگی شرکت‌کنندگان از مناطق جنگی مختلف از جمله در شهرهای اهواز، خرمشهر و دزفول، مناطق شلمچه، طلائیه، مرصاد، فتح المبین، سد کرخه، حور العظیم، اروند و فکه بازدید خواهند کرد.


به گفته وی، بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز از سال 1372 آغازگر اعزام دانشجویان به مناطق جنگی در سطح دانشگاه های کشور بوده و تاکنون 18 کاروان از دانشجویان خواهر و برادر به این اردوها اعزام کرده است.


یادآور می شود؛ اجرای پخش روایت گری در وصف شهدا توسط راویان حوزه علمیه قم، پخش کلیپ و مسابقه از دیگر برنامه های جنبی این مراسم معنوی بود.


پایان پیام/
 

کد خبر 115746

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =