دستاوردهای انقلاب اسلامی نتیجه ایثارگری های شهداست

رئیس دانشگاه تبریز، دستیابی به علم و فناوری نوین و تلاش در راه جهاد علمی را برای استقلال کشورمان ضروری دانست و گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی نتیجه ایثارگری های شهداست.

به گزارش خبرگزاری شبستان از آذربایجان شرقی، رئیس دانشگاه تبریز، در یادواره گرامیداشت شهدای عملیات (بدر و خیبر) و شهید باکری و سرداران شهید لشگر 31 عاشورا، دستیابی به علم و فناوری نوین و تلاش در راه جهاد علمی را برای استقلال کشورمان ضروری دانست و گفت: دشمنان این نظام، سال ها برنامه ریزی می کنند تا دانشمندان علمی ما را ترور بکنند و با این عمل ضعف و زبونی خود را نشان می دهند، آنها فکر می کنند کشورمان پیشرفت نخواهد کرد ولی بدانند با این اقدامات تلاش جوانان کشورمان بیشتر از گذشته خواهد بود.


دکتر سید محمدتقی علوی، دانشگاه تبریز را مشهدالشهدای دانشگاه های کشور خواند و اظهار کرد: ما افتخار می کنیم که میزبان برگزاری مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدا هستیم و در حالی این مراسم را برگزار می کنیم که روزی این شهدا در هشت سال دفاع مقدس با اخلاص عمل، خداترسی، تبعیت از فرامین امام راحل (ره) نگذاشته اند ذره ای از خاک کشورمان به دست دشمن بیفتد.

 

علوی، ولایت مداری و شجاعت را از دیگر ویژگی های این شهدا ذکر کرد و افزود: در زمان جنگ تحمیلی همه دولت های شرق و غرب با تمام امکانات دست به دست هم داده بودند تا به این انقلاب ضربه بزنند که به کمک خداوند متعال، هوشیاری مسئولان نظام و فداکاری و از جان گذشتگی جوانان کشور همه توطئه آنان خنثی شد.

 

وی در ادامه دستاوردهای انقلاب اسلامی را نتیجه ایثارگری های شهدا دانست و گفت: امروز اگر کشورمان به جایی رسیده است به برکت خون شهدا و از جان گذشتگی آنان بوده است و اکنون همه ما وظیفه داریم برای ادامه راه و آرمان های آنان از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

 

گفتنی است، یادواره شهدای عملیات "بدر و خیبر" در دانشگاه تبریز، با حضور پرشور دانشگاهیان، دانشجویان و مسئولان استان در یک فضای معنوی در تالار وحدت دانشگاه تبریز از سوی بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.


پایان پیام/
 

کد خبر 115739

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =