کمیته امداد بیش از 1000 خانوار را بیمه کرد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری از برخورداری هزار و 135 خانوار تحت پوشش این کمیته از خدمات تأمین اجتماعی خبر داد.

ابوالقاسم رستگار، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری، با بیان این مطلب به خبرنگار شبستان گفت: بیمه سایر مددجویان این نهاد در اولویت کاری سال آینده قرار دارد.


وی توانمند سازی مددجویان در راستای خروج از چرخه حمایتی کمیته امداد را از مهم‌ترین رسالت‌های این نهاد برشمرد و افزود: تهیه نظام آموزشی خانواده از جمله اقداماتی است که در این راستا انجام شده است.


رستگار با گرامی داشت هفته نیکوکاری، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری، 29 هزار خانوار و 63 هزار نفر از این کمیته مستمری دریافت کرده اند.


وی با تقدیر از خیران استان اظهار داشت: با گذشت سه دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی، مجموعه امداد خدمات مختلفی را به جامعه هدف خود ارائه کرده است و در واقع با ارائه خدمات خود بسیار کارگشا و اثرگذار بوده است.


مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان از تحویل یک هزار و 100 سری جهیزیه به نوعروسان در سال 90 خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری افزون بر یک میلیارد و 800 میلیون ریال صرف احداث، تعمیر و بازسازی مسکن مددجویان شده است.


رستگار به برگزاری جشن نیکوکاری در این استان اشاره کرد و افزود: اشاعه، احیا، تقویت فرهنگ نوعدوستی و احسان و نیکوکاری در راستای مبانی اسلامی، برانگیختن احساسات خیرخواهانه مردمی در احیا و تقویت روحیه مشارکت‌ها و تلاش در برقراری عدالت و همبستگی اجتماعی در زدودن فقر از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشن می باشد.


به گفته وی، تقویت باورها و ارزش‌های دینی و مذهبی در جامعه، گسترش تعاملات امداد با جامعه و ایجاد همبستگی اجتماعی و افزایش نرخ مشارکت‌های مردمی در جامعه از دیگر اهداف برگزاری جشن نیکوکاری است.


گفتنی است، هم اکنون افزون بر 790 پایگاه آماده جمع‌آوری کمک‌های مردمی در استان فعال است که از این تعداد 620 پایگاه از سوی آموزش و پرورش، 48 پایگاه از سوی نیروی مقاومت بسیج، 115 پایگاه از سوی کمیته امداد این استان دایر شده است.


پایان پیام/

کد خبر 115738

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =