آمادگی 400 واحد آموزشی برای اسکان 40 هزار زائر کریمه اهل بیت(س)

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان قم از آمادگی این اداره برای پذیرش و اسکان 40 هزار نفر از زائران کریمه اهل بیت(س) در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، حمیدرضا سوری معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش قم با اشاره به تجهیز قریب به 400 واحد آموزشی اظهار داشت: برای اسکان 40 هزار نفر از زائران فرهنگی و غیر فرهنگی کریمه اهل بیت(س) آمادگی کامل داریم.


وی بیان داشت: تعداد 99 مدرسه در ناحیه یک، 98 مدرسه در ناحیه دو، 100 مدرسه در ناحیه سه و 100 مدرسه در ناحیه چهار آمادگی اسکان زائران و مسافران نوروزی را در قم دارند.


سوری با اشاره برگزاری دوره های توجیحی برای 500 نفر از مدیران و سرایداران مدارس عنوان کرد: 9 پایگاه پذیرش حضوری در استان تعریف شده که پذیرای مسافران نوروزی هستند.


وی خاطرنشان کرد: ستاد اسکان شماره یک در خیابان ساحلی، شماره دو در میدان سعیدی، شماره سه در میدان آزادگان بلوار شهید عابدی و شماره چهار و پنج درمیدان روح الله، مرکز آموزشی و رفاهی فرهنگیان در خیابان ساحلی،خوابگاه آموزشکده فنی پسران در خیابان ساحلی، مرکز تربیت معلم آیت الله طالقانی بعد از دانشگاه قم بلوار شهرک مهدیه، مرکز تربیت معلم حضرت معصومه(س) 45 متری صدوق انتهای 20 متری فجر پایگاه های پذیرش اسکان نوروزی هستند.


سوری ابراز داشت: فرهنگیان متقاضی اسکان همچنین می توانند از بیست و دوم تا بیست و هشت اسفند ماه با مراجعه به سایت آموزش و پرورش نسبت به ثب نام اینترنتی و پذیرش اقدام کنند.


وی بیان کرد: نسب بنرهای راهنما برای تسهیل مراجعه زائران به پایگاه های پذیرش و محل اسکان، تهیه بسته های فرهنگی با همکاری نهادهای فرهنگی استان و تهیه فیش تبرک مهمانسرای حرم حضرت معصومه علیها السلام برای زائران نوروزی از جمله برنامه های دیگر اداره آموزش و پرورش استان در ایام نوروز است.


وی در پایان با اشاره به این که طرح اسکان تا 12 فروردین سال نو ادامه دارد افزود: بیشتر مدارسی که محل اسکان هستند با امکاناتی مانند یخچال، تلویزیون، حمام، فرش، موکت و پتو تجهیز شده و بعضی مدارس دیگر نیز تلویزیون و یخچال مشترک دارند.
 

پایان پیام/

کد خبر 115733

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =