مسجد، حافظ هویت دینى و تجلیگاه وحدت مسلمانان است

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری علمدار مسجد امام حسین (ع) بابل، مسجد را حافظ هویت دینى و تجلیگاه وحدت مسلمانان دانست و بر اهمیت این مکان مقدس تاکید کرد.

حسین علی محمدنژاد، مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری علمدار مسجد امام حسین(ع) بابل، امروز( 18 اسفند) در سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد به خبرنگار شبستان گفت: مسجد، محل زیارت خداوند متعال و مکانى است که انسان با انجام عبادات خالصانه خویش در آن، در اوج تقرب به حق تعالى قرار مى گیرد و ملکوت این عبادت و حضور خالصانه در مسجد به صورت نورى درخشان در تاریکى هاى عالم قیامت، براى او جلوه گر خواهد شد.

 

وی با اشاره به روایتی از نبى مکرم اسلام (ص) که مساجد، انوار الهى هستند، خاطرنشان کرد: مساجد مایه زینت عالم خاک و انوار هدایتى هستند که انسان هاى خداجو باید مسیر هدایت و راه سعادت خویش را از این مراکز مبارک بیابند.

 

محمدنژاد بیان کرد: مسجد، حافظ هویت دینى و تجلیگاه وحدت مسلمانان است که باید به جایگاه این مکان مقدس نگاهی ویژه داشت.


این مسئول با اشاره به اینکه در برخى از روایات، با تعبیرى لطیف از مسجد به عنوان بازار آخرت یاد شده، اظهار داشت: همانگونه که بازار، محل خرید و فروش و مبادله کالا و متاع هاى دنیوى است، مسجد نیز محل کسب امور معنوى و اسبابى است که در سراى آخرت داراى کاربرد و تأثیر است.


وی تصریح کرد: مسجد در جهان هستى، قلب تپنده معنویتى است که در فضاى نورانى آن، آسمان و زمین به هم پیوند مى خورد و انسان در آن رشد و تکامل مى یابد؛ بنابراین مساجد ترجمان اندیشه و اعتقاد یک امت و فریاد همه حنجره هاى پاک و خدایى است.


محمد نژاد با بیان اینکه مسجد از آن جهت که مکان پرورش فطرت و روح مذهبى جوانان و به عنوان محیطى مناسب براى پرورش حس دینى آنان، حائز اهمیت است، اظهار کرد: اهمیت ویژه این مکان از آن جهت است که در موقعیت تفکر عینى جوان، به تقویت احساس و تمایلات و گرایش هاى مذهبى آنها توجه مى شود و گرایش هاى مذهبى مناسبى را در آنان متجلی می سازد.

 

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری علمدار مسجد امام حسین (ع) بابل به تبیین جایگاه مهم کانون های فرهنگی و هنری مساجد پرداخت و ابراز کرد: خانواده نقش بسیار مهمى در تشویق حضور جوانان در مساجد و کانون های مساجد دارد.

 

وی تاکید کرد: والدین باید بکوشند تا به جاى تحکم و مجبور ساختن جوانان به پذیرش ارزش هاى دینى و جامعه اسلامى، آنها را با مسجد آشنا سازند.


پایان پیام/
 

کد خبر 115728

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =