مساجد مهم ترین پشتوانه نظام و حکومت اسلامی است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، مساجد را بزرگ ترین مراکز دینی کشور دانست و گفت: مساجد مهم ترین پشتوانه نظام و حکومت اسلامی هستند.

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، امروز (18 اسفند) در سالروز تأسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد به خبرنگار شبستان گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد در امر ترویج و آموزش قرآن نقش مهمی بر عهده دارند.


وی با بیان اینکه در حال حاضر بزرگ ترین کلاس های درس علما در مساجد شهرهای مذهبی برگزار می شود، اظهار کرد:‌ مسجد در تاریخ اسلام به عنوان پایگاه بزرگ دینی محسوب می شود به طوریکه حضرت امام علی(ع) تمام کارهای مربوط به حکومت را در مسجد کوفه انجام می داد.

 

حجت الاسلام ابراهیمی، مساجد را بزرگ ترین مراکز دینی کشور دانست و ابراز کرد:‌ مساجد به عنوان پایگاه و مراکز علوم دینی، مهم ترین پشتوانه نظام و حکومت اسلامی به شمار می روند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: توجه به مساجد و برنامه های آن از اهم ضروریات دین اسلام است و کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران در کنار کارکردهای سنتی با کارکردهای مدرن و به روز در احیاء نقش واقعی مساجد تلاش می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی و هنری مساجد در امر ترویج و آموزش قرآن نقش مهمی بر عهده دارند، بیان کرد: امروز تنها چیزی که می تواند جامعه جهانی را از فساد، گناه، جنایت و دوری از خداوند نجات دهد، قرآن و برنامه های کامل آن است زیرا قرآن پیام خداوند بوده و با فطرت انسان مأنوس است.

 

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: فقط قرائت و مطالعه قرآن سبب سعادت و پیشرفت نمی شود بلکه پیاده کردن قرآن در همه اخلاق و شئونات زندگی است که در سعادت موثر است.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یکی از علت‌های مهم سقوط جوامع را دور شدن از ارزش‌ها و معنویات عنوان کرد و گفت: قرآن مجید کتابی انسان‌ساز است و برنامه و هدف جهان را مشخص کرده و هیچگاه کهنه نمی‌شود.


پایان پیام/
 

کد خبر 115726

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =