آغاز بکار هجدهمین سمینار شیمی آلی در دانشگاه سیستان و بلوچستان

هجدهمین سمینار ملی شیمی آلی با حضور شیمیدانان برجسته کشور در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان در زاهدان آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زاهدان، معاون پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان، شب گذشته(17اسفند) در مراسم افتتاحیه هجدهمین سمینار ملی شیمی آلی، گفت: طی پنج سال گذشته با هدف بسترسازی لازم برای تبادل افکار دانشجویان و استادان داخل و خارج از کشور و شناساندن توانمندی های نرم افزاری و سخت افزاری این دانشگاه در حوزه های مختلف 70 کنفرانس ملی و بین اللملی برگزار شده است.

 

علی اکبر میرزایی افزود: برگزاری این همایش ها به طور قطع بستر مناسبی برای انتقال تجربیات و یافته های علمی و تبادل افکار دانشجویان و استادان دانشگاه ها فراهم می کند.

 

وی بیان کرد: مجمع عمومی سازمان ملل متحد با پیشنهاد کشور اتیوپی به عنوان کشور ارایه دهنده پیشنویس قطعنامه با نامگذاری سال 2011 به عنوان سال جهانی شیمی موافقت کرد و بر همین اساس پس از تصویب قطعنامه، سال گذشته میلادی به عنوان سال جهانی شیمی شناخته شد.

 

وی اظهار داشت: در این قطعنامه درخواست شده بود در سال جهانی شیمی از دستاوردهای شیمی و نقش مهم آن در بهبود وضع بشر در قالب سمینار و برنامه های مختلف تجلیل شود.

 

میرزایی گفت: ایران به لحاظ تعداد چاپ مقالات شیمی در مجلات بین المللی در دنیا رتبه هجدهم و در منطقه خاورمیانه در کلیه شاخص های شیمی دارای رتبه اول است.

 

وی افزود: از سوی دیگر از آنجایی که اقتصاد ایران بر پایه نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع شیمیایی استوار است، نامگذاری سال 2011 به عنوان سال شیمی در کشور می توانست بهانه خوبی باشد تا علم شیمی به عنوان علمی که با اقتصاد ملی مرتبط است، معرفی شود.

 

وی ادامه داد: بر همین اساس امسال با همکاری انجمن شیمی ایران برنامه های متنوعی برای معرفی هر چه بهتر علم شیمی در سراسر کشور برگزار شد که مهمترین آن برگزاری 10 سمینار تخصصی در موضوعات مختلف شیمی بوده است.

 

میرزایی اضافه کرد: دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزاری دو سمینار را در این زمینه در دستور کار قرار داد که نخستین سمینار مربوط به شیمی تجزیه در اردیبهشت ماه امسال برگزار شد و دومین سمینار مربوط به شیمی آلی هم اکنون در این دانشگاه در حال برگزاری است.

 

دبیر همایش هجدهمین سمینار شیمی آلی نیز در این مراسم گفت: کار ثبت نام متقاضیان شرکت در این سمینار از مهرماه آغاز شد که 920 مقاله از 530 نفر ثبت نامی در پایگاه مربوطه به دست آمد.

 

محمد حاضری افزود: از این تعداد، 88 مقاله به مرحله داوری رسید و در نهایت 58 مقاله برای ارایه در این سمینار برگزیده شد.

 

پایان پیام/

کد خبر 115725

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =