مساجد در جهت روشنگری و بصیرت بخشی نقش بسزایی دارند

امام جماعت کانون فرهنگی و هنری اخلاص مسجد امیرالمومنین(ع) شهرستان قائمشهر گفت: مساجد از صدر اسلام تا کنون در جهت روشنگری و بصیرت بخشی و همچنین اتحاد و انسجام اقشار مختلف مردم نقش بسزایی دارند.

حجت الاسلام علی آقاجانی، امام جماعت کانون فرهنگی و هنری اخلاص مسجد امیرالمومنین(ع) شهرستان قائمشهر، امروز (18 اسفند) در سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد به خبرنگار شبستان گفت: مساجد پایگاه های مهم و استراتژیک جامعه و حکومت اسلامی از صدر اسلام تا به حال به شمار می آیند و نقش به سزائی در جهت روشنگری و بصیرت بخشی و همچنین اتحاد و انسجام اقشار مختلف مردم دارند.
 

وی ضمن گرامیداشت 18 اسفند سالروز تشکیل کانون های فرهنگی و هنری مساجد خاطرنشان کرد: با توجه بر اینکه مساجد در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، نقش بی بدیلی ایفا نمود در حال حاضر هم به عنوان پایگاه مقاومت بیداری و بصیرت است که می تواند نیروهای مذهبی و قرآنی فعالی را تربیت کرده و به جامعه تحویل دهد.


حجت الاسلام علی آقاجانی بیان کرد: مسجد امیرالمونین(ع) شهرستان قائمشهر با تربیت نیروهای نخبه فرهنگی در این شهرستان مشغول به فعالیت است که یکی از مساجد نمونه به شمار می رود.


وی ابراز کرد: فعالیت های فرهنگی مانند ایستگاه معرفت، کلاس های قرآنی، احکام اسلامی برای نوجوانان و فعالیت های ورزشی مانند فوتبال، فوتسال و ورزش های رزمی و برگزاری دعای کمیل، دعای ندبه و دعای توسل به صورت مستمر و هفتگی، اجرای اردوهای سیاحتی و زیارتی استانی و برون استانی و جلسات هم اندیشی با موضوعات مختلف قرآنی و دینی تعدای از فعالیت های مسجد امیرالمومنین (ع) است.


امام جماعت کانون فرهنگی و هنری اخلاص مسجد امیرالمومنین (ع) شهرستان قائمشهر گفت: این مسجد با استفاده از همه ظرفیت ها و کمک های مردمی توانسته با ایجاد و جذابیت در برنامه ها و فضای مسجد، حضور حداکثری جوانان و نوجوانان را فراهم سازد.


وی اظهار کرد: مسجد امیرالمومنین(ع)، با استفاده از ظرفیت جوانان توانسته در زمینه علمی نیز مقتدرانه گام بردارد و با سعی و تلاش همگانی تا به حال نخبگان علمی زیادی به دانشگاه ها در رشته های دکتری عمومی، رایانه، فناوری اطلاعات، برق، مکانیک و غیره در مقاطع تحصیلات عالیه دانشگاهی تحویل جامعه اسلامی نماید.


حجت الاسلام آقاجانی عنوان کرد: در این راستا باید به نقش کانون های فرهنگی و هنری مساجد اشاره کرد که با تلاش های بسیار جهت رشد و شکوفایی استعداهای جوانان مسجدی همت فراوان نموده و توانسته، گام های موثری بردارد.


پایان پیام/
 

کد خبر 115723

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =