بیش از دو میلیون نفر در طرح ملی رحمت آموزش دیدند

معاون مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری اعلام کرد: از سال 85 تا کنون بیش از دو میلیون نفر از بانوان در طرح ملی رحمت آموزش های لازم را فراگرفتند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از گیلان، زهرا سجادی، معاون مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در نشست بررسی روند اجرای طرح ملی رحمت در گیلان گفت: مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در جهت تحکیم و تقویت بنیان خانواده و تعمیق باورها و ارزش های دینی در جامعه همزمان با سال پیامبر اعظم(ص) و با تاسی از سیره نبوی ایشان طرح ملی آموزش رحمت را در دولت نهم آغاز کرد.

 

وی ادامه داد: این آموزش ها در قالب اموزش خانواده بر اساس الگوه های رفتاری اهل بیت(ع) و به منظور کاربردی کردن الگوه های ارزشی و دینی در میان خانواده برگزار شد.

 

سجادی با اشاره به محورهای این طرح افزود: تربیت فرزندان، آئین همسرداری، خانواده سازگار، عفاف و حجاب، آسیب شناسی خانواده و امداد و نجات از محورهای این طرح است.

 

وی تصریح کرد: این طرح تاکنون برای زنان خانه دار، کارگران شاغل در کارخانجات، کارکنان دستگاه های دولتی، خانواده های مستقر در شهرک های مسکونی نیروهای مسلح و سپاه پاسداران، سربازخانه ها، دانش آموزان، دانشجویان و محیط بانان سازمان محیط زیست اجرا شده است.

 

سجادی مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان علیه خانواده ها و آشنایی بانوان با ارزش های اسلامی، اخلاقی و ترویج معارف فرهنگ دینی را از اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

 

وی با بیان اینکه بیش از دو میلیون نفر تاکنون تحت آموزش های این طرح قرار گرفتند، گفت: مربیان این طرح از اساتید حوزه علمیه خواهران انتخاب شدند که با فراگیری آموزش های لازم، کارت شناسایی و مجوز تدریس در این طرح را دریافت کردند.

 

طیبه بزرگی، مشاور و مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان نیز در این نشست گفت: امسال طرح رحمت برای هشت هزار نفر از زنان خانه دار با اعتبار 300 میلیون ریال در گیلان اجرا شد.

 

وی اعتبار اختصاص یافته برای اجرای این طرح را ناکافی دانست و افزود: با توجه به استقبال بانوان گیلان، باید اعتبار اختصاص یافته برای اجرای این طرح بیشتر شود.

 

پایان پیام/

کد خبر 115721

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =