تحصیل 18 هزار مولوی و طلبه اهل تسنن در استان سیستان و بلوچستان

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان وبلوچستان گفت: 18 هزار مولوی و طلبه اهل تسنن در استان سیستان و بلوچستان مشغول به تحصیل علوم دینی و مذهبی هستند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زاهدان، حجت‌الاسلام صفر قربانپور، مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان، امروز (18اسفند) در همایش سراسری تبیان در زاهدان با بیان این مطلب اظهار داشت: حدود یک‌هزار و 400 مسجد اهل تشیع و چهار هزار و 500 مسجد اهل تسنن در سیستان و ‌بلوچستان به صورت فعال وجود دارد و افزون بر 18 هزار مولوی و طلبه اهل تسنن و 2 هزار طلبه شیعه مشغول به تحصیل در محضر اساتید خود هستند.

 

قربانپور خاطرنشان کرد: 65 درصد از جمعیت 2 میلیون و 800 هزار نفری سیستان و بلوچستان اهل تسنن (مکتب‌حنفی) و 35 درصد بقیه شیعه هستند که با یکدیگر تعامل بسیار خوبی دارند.

 

وی افزود: تبیان، با توجه به داشتن مدیریتی فکری و ابزاری، می‌تواند با استفاده از نرم و سخت افزارهای مناسب، معضل فرهنگی استان‌های کشور را برطرف کند.

 

قربانپور اظهار داشت: تبیان بازوی فرهنگی و زبان گویای فضای مجازی وب است و این موسسه می‌تواند میان کاربران ارتباطات بین‌المللی ایجاد کند.

 

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته تنها پنج موسسه قرآنی در این استان فعالیت می‌کرد، گفت: شمار این موسسات در طول پنج سال اخیر به 71 موسسه فرهنگی قرآنی افزایش یافته است.

 

پایان پیام/

کد خبر 115720

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =